Legendární motorka z 3D tiskárny

Motorka Münch 4 TTS (známá také pod označením Münch Mammut) je mezi motorkáři legendou a opravdovým kultem. Mezi nadšenci se jedná o jeden z nejvyhledávanějších motocyklů. Běhen deseti let ale firma vyrobila pouze kolem 500 motorek tohoto modelu a sehnat nějakou funkční je v dnešní době opravdový problém.

Markus Pohl z německého Straubingu si rozhodl splnit svůj celoživotní sen a postavit si vlastní Münch Mammut. I přesto, že se jednalo o velmi ambiciózní projekt, podařilo se ho úspěšně realizovat. Kovodělníkovi z německého Straubingu za využití technologie 3D tisku firmy Voxeljet vytvořil úplně nový model motorky z dílů tištěných na 3D tiskárně!

Nejdříve originální motocykl rozmontoval a celý postupně digitalizoval za pomoci technologie 3D skenování. Vygenerované datové sady byly dále zpracovány na počítači, aby se mohly vytvořit odpovídající licí formy. Bylo zapotřebí vytvořit opravdu kvalitní součástky, které budou přesně odpovídat svému originálu. Právě to umožňovala 3D technologie Voxeljetu.

Jak uvedl sám Markus Pohl: „3D tisk má tu výhodu, že můžete vyrábět pískové formy rychle a bez použití nástrojů. Formy jsem díky tomu měl připravené k lití během několika dní a nemusel jsem čekat dalších šest až osm týdnů.“ Markusi Pohlovi se díky spolupráci s Voxeljetem a využití technologie 3D tisku podařilo sestavit celou motorku za pouhý jeden rok!

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám