SLUŽBY 3D SKENOVÁNÍ

 

Naskenujeme váš předmět, upravíme výsledný 3D model pro potřeby 3D tisku a zhmotníme jej pomocí průmyslové 3D tiskárny

Provádíme 3D skenování pro digitální uchovávání cenných předmětů.

Snímáme jak geometrii modelů, tak i barevnou texturu, proto lze naše digitální 3D modely použít i pro vizualizace.

Skenujeme na místě i v terénu.

Ve spolupráci s partnerskými konstrukčními kancelářemi zajistíme služby reverzního inženýrství.

Pokud se rozhodnete pro vlastní technologii 3D skenování, poradíme nejen, jaký 3D skener pořídit, ale také z čeho jej zafinancovat.

KONTAKTUJTE NÁS

CO JE 3D SKENOVÁNÍ

3D skenování je proces digitalizace fyzického objektu do počítačového 3D modelu. Pracujeme s optickými skenery, případně jsme schopni zajistit i průmyslové CT skenování. Skenování optickými skenery je bezkontaktní. Samotný proces skenování je podobný jako pořizování série fotografií z různých úhlů, tak aby byl zachycen povrch celého objektu.

NAŠE TECHNOLOGIE

Ve 3Dees pracujeme s mobilní skenovací technikou ARTEC, která má schopnost snímat i barvy a texturu. Pro potřeby reverzního inženýrství a vyšší přesnost 3D skenování zajistíme snímání objektů na stacionárních 3D skenerech značky Gom, konkrétně Atos Triple Scan nebo 3D rentgenové snímání v počítačovém tomografu.

Rozlišení skenerů:

Artec Eva – rozlišení 0,5mm, vhodné pro větší objekty
Artec Spider – rozlišení 0,1mm, vhodné pro menší objekty
Atos Triple Scan – rozlišení dle konfigurace - obecně cca 0,01mm, vhodné pro rozměrově přesné skenování, kontrolu kvality a reverzní inženýrství
CT Zeiss Metrotom – pro detailní informace o této službě nás prosím kontaktujte.

JAKÉ JSOU VÝSTUPY ZE 3D SKENOVÁNÍ

Výstupem 3D skenerů je počítačový 3D model ve formátu .stl nebo .obj

Jedná se vždy o polygonové 3D modely. Je možné je otevřít v široké škále softwarů a lze je naimportovat i do většiny CAD modelářů. Pouze počítejte s tím, že polygonové modely se budou v CAD modeláři chovat jako „mrtvé“ objekty.

Pokud potřebujete sken převést do CAD formátu (.step, .iges) je nutné využít reverzního inženýrství. 3D sken se bere jako vodítko a technik podle něj tvoří „čistý“ CAD model.

Jaká je cena 3D skenování?

Cena 3D skenování se odvíjí od požadavků na přesnost, povrch (s texturou nebo bez), výstupní data a zda budeme skenovat u nás nebo vyrazíme za vámi.

Potřebujete poradit?

Monika Drunecká

Email: 3dees@3dees.cz

Tel: +420 601 583 269

JAKÉ JSOU POŽADAVKY NA 3D SKENOVÁNÍ LIDÍ

Předem si domluvte termín návštěvy.

Vhodné oblečení na skenování je z barevných případně bílých a džínových materiálů. Skenery špatně snímají černou barvu a lesklé předměty. Pro zajištění co nejlepšího výsledku tedy nedoporučujeme sytě černé oblečení, lakýrky, případně kožené bundy. Před samotným 3D skenováním si s vámi upřesníme představy o výsledné 3D figurce, bustě, masce nebo sošce. Domluvíme se na účelu vytisknutého modelu, přizpůsobíme jeho velikost, závěrečnou.

Pořízení použitelného 3D skenu zabere několik minut. Během této krátké chvíle zaznamenáme váš reálný vzhled, výraz i postoj. Před samotným skenováním vám také poradíme, jak se nejlépe postavit a případně upravit své oblečení. Technologie 3D skenování je zcela zdravotně nezávadná jak pro dospělé, tak pro děti i těhotné ženy. Skener pouze výrazně bliká bílým světlem.

Upravené modely tiskneme z plastového prášku PA 12 na průmyslové 3D tiskárně HP Jet Fusion 4200 v jednobarevné podobě. Pokud chcete plnobarevné výtisky, nabídneme vám 3D tiskárnu HP Jet Fusion 580 Color 3D.

Máte jiný speciální požadavek?

dejte nám o sobě vědět

KONTAKTUJTE NÁS