3D skenování

Nabízíme zakázkové 3D skenování. Pro konkrétní objekt volíme vhodný 3D skener podle požadavků zákazníka na výstup (snímání povrchu s texturami nebo bez nich, snímání vnějších nebo vnitřních dutin, měření odchylek apod.). Pro skenování využíváme špičkové optické a laserové 3D skenery značek ZEISS a GOM. Technologii volí naši odborníci podle rozměrů objektu, požadavků na přesnost a rozlišení výsledného 3D modelu a také podle toho, jestli je třeba snímat texturu.

 

Vedle skenování na zakázku nabízíme zákazníkům také prodej špičkových produktů pro 3D skenování. 3Dees je výhradním prodejcem profesionálních zmatňujících sprejů ATTBLIME® se skvělým poměrem cena/výkon, který v současné době nemá na trhu konkurenci. Dále prodáváme referenční body pro skenování a další spotřební materiál.

- 01 -
Velmi přesné skenování

Velmi přesné 3D skenování

Se skenery ATOS od firmy GOM můžeme skenovat s přesností od 0,01 mm a hustotou dat 34 bodů na 1 mm. Výstupem ze skenování je 3D model tvořený křivostně optimalizovanou polygonální sítí, kterou lze vyexportovat do formátu STL.

 

Díky unikátním technologiím jako je vertikální a horizontální projekce, Triple Scan funkce, spojování pixelů, ekvalizér modrého světla nebo automatická detekce odlesků jsou výsledná naskenovaná data velmi přesná s minimálním šumem.

 

Skener je mobilní a skenovat lze velmi malé až středně velké díly do 2 m.

 

Kontaktujte nás
- 02 -
Reverzní inženýrství a 3D modelování

Reverzní inženýrství a 3D modelování

Při reverzním inženýrství převádíme naskenovaná data (polygonální síť) do plošného 3D modelu (CAD). Plošný model je nutný v případě, když se mají naskenovaná data načíst do nějakého CAD softwaru (úprava geometrie). Používáme software ZEISS Reverse Engineering, který má spoustu nástrojů pro rychlé vymodelování ploch na polygonální síti.

 

Přesnost plošného modelu vůči originálnímu skenu je kontrolována barevnou mapou odchylek, hladkost ploch se kontroluje pomocí zebra mapy.

 

Výstupem je 3D model ve formátu IGES nebo STEP.

 

Kontaktujte nás
- 03 -
Rozměrová kontrola dílu

Rozměrová kontrola dílu

Neboli porovnání naskenovaných dat s nominálním CAD modelem. Používáme software GOM Inspect Professional, který patří k absolutní špičce v inspekčních softwarech. Nejčastěji se používá porovnání 3D dat pomocí barevné mapy odchylek nebo pomocí inspekčních řezů. Kontrolovat lze také délkové či úhlové kóty nebo geometrické tolerance tvaru a polohy.

 

Výstupem může být nejen přehledný PDF report s obrázky, tabulky nebo grafy, ale také data do excelu nebo celý projekt pro volnou verzi prohlížeče GOM Inspect.

 

Kontaktujte nás
- 04 -
Pokročilé inspekční analýzy

Pokročilé inspekční analýzy

Software GOM Inspect Professional má spoustu nástrojů pro pokročilou inspekci. Analyzovat lze např. tloušťku materiálu, rádius designové linie, spáry a přesahy u plechových dílů, drobné povrchové vady virtuálním brouskováním a další. Při skenování dílů ze stejné série můžeme sledovat trend odchylek jak barevnou mapou tak i jednotlivých vybraných kót, software spočítá i statistické veličiny jako jsou Cp, Cpk, Pp, Ppk.

 

Výstupem může být přehledný PDF report, data do excelu nebo celý projekt pro volnou verzi prohlížeče GOM Inspect.

 

Kontaktujte nás
- 05 -
Skenování včetně barevné textury

Skenování včetně barevné textury

Pro skenování středně velkých až velkých dílů do 4 m používáme 3D skener Calibry od firmy Thor3D. Výhodou je automatické snímání barevné textury povrchu dílu s možností namapování na polygonální model.

 

Výstupem ze skenování je 3D barevný polygonální model, který lze vyexportovat do formátu OBJ nebo STL. Přesnost skenování je od 0,1 mm což je pro většinu aplikací s požadavkem na texturu plně dostačující.

 

Kontaktujte nás
- 06 -
Příslušenství pro 3D skenování

Příslušenství pro 3D skenování

Nabízíme špičkové produkty pro profesionály zabývající se 3D skenováním. Jsme výhradním prodejcem špičkových zmatňujících sprejů ATTBLIME®, které skenované díly pokryjí velmi tenkou a rovnoměrnou vrstvou a umožní naskenovat i ty nejmenší detaily povrchu.

 

Vedle zmatňujících sprejů profesionálům nabízíme také titanový prášek od společnosti KRONOS, který nabízí přesnou velikost částic a hodí se pro velmi přesné 3D skenování. Na dílech vytváří trvalou a velmi tenkou vrstvu.

 

V sortimentu máme také referenční body GOM a Messppunkte, které dlouhodobě představují špičku na trhu. Nabídka zahrnuje jak samolepící body, tak i reflexní a magnetické.

 

Nabídku pro vás neustále rozšiřujeme.

 

Podívat se do ESHOPU
X

Vše s vámi probere náš specialista

*Povinné informace
Načítám