CO JE 3D TISK?

3D tisk je aditivní proces, při kterém se z elektronických dat vytváří fyzický model způsobem postupného vrstvení materiálu – plastu, práškového kompozitu, fotopolymeru apod.

Nejznámější a nejrozšířenější technologií 3D tisku je FDM (Fused Deposition Modelling), kdy se na sebe kladou tenké vrstvy nataveného plastu. Spolu se samotným objektem se tisknou i takzvané „podpory“, které umožňují tisk tvarově složitých objektů. Podpory se následně odstraňují ručně a nebo se vyplavují ve speciální lázni.

Chcete-li tisknout ve stovkách kusů nebo rychle prototypovat, vyzkoušejte technologii MJF neboli Multijet Fusion

 

TECHNOLOGIE A CENA 3D TISKU

V našem Centru 3D tisku v Praze tiskneme na vysoce přesných a kvalitních průmyslových zařízeních technologií Multijet Fusion, FDM, PolyJet a ColorJetPrinting.

U našich partnerů také zajištujeme Selective Laser Sintering (SLS) kovu a plastu. Pokud si chcete pořídit technologii 3D tisku, pomůžeme vám s výběrem a poradíme i s financováním.

Neexistuje univerzální odpověď na cenu 3D tisku. Každý objekt má svá specifika, vyžaduje jinou technologii 3D tisku a jiný materiál. Rádi vám poradíme.

POŽADAVKY NA 3D TISK

Potřebujete poradit?

Monika Drunecká

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel: +420 601 583 269

POŽADAVKY NA 3D TISK - CO OD VÁS POTŘEBUJEME

  1. Mějte připravený konkrétní 3D model. Z něj vychází, na čem a z čeho budeme tisknout a jaká bude cena 3D tisku. Ideálními formáty 3D modelu jsou .stl, .obj, .step, .iges, .3mf.
  2. Pokud jej nemáte, projděte si databáze volně stažitelných 3D modelů (např. Thingiverse nebo GrabCad) a pošlete nám odkaz na model, který se vašemu požadavku blíží nejvíce.
  3. Jestliže není 3D model volně ke stažení, pošlete sérii obrázků předmětu vyfocených z různých úhlů s přiloženým měřítkem. 3D model pomůžeme získat 3D skenováním reálného objektu nebo 3D modelováním.
  4. Neexistuje univerzální odpověď na cenu 3D tisku. Každý objekt má svá specifika, vyžaduje jinou technologii 3D tisku a jiný materiál. Rádi vám poradíme.
  5. Čím jste konkrétnější ve svých požadavcích, tím lépe a rychleji jsme schopni pomoci. Děkujeme.

PODROBNÝ PŘEHLED

NABÍZENÝCH TECHNOLOGIÍ 3D TISKU

MULTIJET FUSION – MJF:

3D tiskárna HP MultiJet Fusion

Průmyslová MJF 3D tiskárna: HP Multi Jet Fusion 3D 4200 Printing Solution

HP Multi Jet Fusion 3D 4200 Printing SolutionTechnologie HP Multi Jet Fusion umožňuje dosáhnout nových úrovní kvality dílů při průlomové rychlosti tisku. Díly vytištěné z polyamidu mají vysokou pevnost a přesnost. Tato 3D tiskárna je vhodná pro 3D tisk funkčních prototypů a koncových produktů a může být alternativou pro vstřikování plastů. 

Technické parametry

Rozměry stavebního prostoru: 380 x 284 x 350 mm

Materiály: PA 12

Rychlost stavby modelů: 4500 cm3/hodina

Rozlišení detailů ve vrstvách: 1200 DPI

Tloušťka vrstvy: 0.07–0.1 mm

Zpět na popis

FUSED DEPOSITION MODELING – FDM:

3D tiskárna Stratasys Fortus 360mc

Průmyslová FDM 3D tiskárna: Stratasys Fortus 360mc

3D tiskárna výrobní řady vhodná pro tisk funkčních prototypů a koncových produktů pro malosériovou výrobu. Při tisku používá podpory, které se rozpustí ve vodní lázni. Tak je možno tisknout i tvarově velmi složité objekty, se zachováním celkové kvality povrchu.

Technické parametry

Rozměry stavebního prostoru: 355 x 254 x 254 mm<

Materiály: ABS M30, ASA, FDM NYLON 12

Obecná přesnost: 0,127 mm nebo 0,0015 mm/mm

Tloušťka vrstvy: 0,178 mm a 0,254 mm

Zpět na popis

3D tiskárna Zortrax M200

Stolní FDM 3D tiskárna: Zortrax M200

Velmi přesná stolní 3D tiskárna s uživatelsky přátelským software Z-Suite vhodná pro architektonická a designová studia. V Centru 3D tisku 3Dees na tomto zařízení tiskneme z rozmanitého množství originálních tiskových materiálů Z-Filament různých barev. V kategorii stolních 3D tiskáren se vyjímá nejen přesností tisku a odolností modelů, ale také nadstandardní velikostí stavebního prostoru. Zortrax M200 si u nás můžete vyzkoušet a zakoupit.

Technické parametry

Rozměry stavebního prostoru: 200 x 200 x 180 mm

Materiály: Z-ABS,Z-Ultrat,Z-Hips,Z-Glass,Z-PETG,Z-PCABS, PLA a další

Tloušťka vrstvy: 0,09 mm – 0,4 mm

Zpět na popis

POLYJET

3D tiskárna: Stratasys Objet30

Průmyslová PolyJet 3D tiskárna: Stratasys Objet30 

Zařízení vhodné pro 3D tisk vysoce přesných modelů s malou stopou tiskové struktury. Díky technologii PolyJet nabízí řadu různých materiálů, včetně čirého. Nejvyšší úroveň rozlišení umožňuje vytvářet hladké povrchy, malé pohyblivé součásti a tenké stěny. 3D tiskárna Objet30 Pro je ideálním zařízením pro výrobu prototypů spotřebního zboží, elektroniky a nástrojů ve zdravotnictví.

Technické parametry

Rozměry stavebního prostoru: 380 x 284 x 350 mm

Materiály: Vero Clear, Vero Gray

Rozlišení detailů ve vrstvách: 1200 DPI

Tloušťka vrstvy: 0.07–0.1 mm

Zpět na popis

Máte jiný speciální požadavek?

dejte nám o sobě vědět

KONTAKTUJTE NÁS