Dětské přilby s novými funkcionalitami

OT4 ORTHOPÄDIETECHNIK
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: PA 11

Německá společnost OT4 Orthopädietechnik se zaměřuje na inovaci výroby ortopedických produktů procesem digitalizace. Kombinuje technologie 3D skenování3D tisku a specializovaného softwaru pro tvorbu ortéz a jiných personalizovaných produktů. Jedním z nich je například výroba dětských ochranných přileb. Designéři mohou navrhovat produkty se složitými tvary a funkcionalitami, které dosud nebylo možné poté vyrobit. Při aplikaci konvenčních technologií nebyla firma schopna zaručit výrobu předmětů se stejnou trvanlivostí a kvalitou a hlavně ušetřit lékařům desítky hodin práce.

Stejně jako ostravská společnost Invent Medical využívá 3D tiskárnu HP Jet Fusion a stavební materiál PA 11. Pružnost a odolnost polyamidu je přesně to, co hledali. Lidské končetiny jsou neustále v pohybu a současně s nimi se ohýbá, natáčí, roztahuje nebo smršťuje i ortéza. Ortézy jsou často velmi tenké, musí být jemné na omak, velmi pružné a zároveň snést velký tlak. Materiál PA 11 umožňuje dělat výsledné modely ještě útlejší a maximálně odlehčené.

Firma OT4 si spočítala, že využitím aditivní technologie HP Multi Jet Fusion ušetří až 30 procent nákladů oproti ostatním výrobním metodám. Mohou experimentovat, rychle prototypovat, testovat a vyrábět na stejném zařízení.

 

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám