3D tiskárna HP rozšiřuje nové možnosti výroby ortetických pomůcek

OT4 ORTHOPÄDIETECHNIK
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: PA 11

Německá společnost OT4 Orthopädietechnik se zaměřuje na inovaci výroby ortopedických produktů procesem digitalizace. Kombinuje technologie 3D skenování3D tisku a specializovaného softwaru pro tvorbu ortéz a jiných personalizovaných produktů. Jedním z nich je například výroba dětských ochranných přileb. Designéři mohou navrhovat produkty se složitými tvary a funkcionalitami, které dosud nebylo možné poté vyrobit. Při aplikaci konvenčních technologií nebyla firma schopna zaručit výrobu předmětů se stejnou trvanlivostí a kvalitou a hlavně ušetřit lékařům desítky hodin práce.

Stejně jako ostravská společnost Invent Medical využívá 3D tiskárnu HP Jet Fusion a stavební materiál PA 11. Pružnost a odolnost polyamidu je přesně to, co hledali. Lidské končetiny jsou neustále v pohybu a současně s nimi se ohýbá, natáčí, roztahuje nebo smršťuje i ortéza. Ortézy jsou často velmi tenké, musí být jemné na omak, velmi pružné a zároveň snést velký tlak. Materiál PA 11 umožňuje dělat výsledné modely ještě útlejší a maximálně odlehčené.

Firma OT4 si spočítala, že využitím aditivní technologie HP Multi Jet Fusion ušetří až 30 procent nákladů oproti ostatním výrobním metodám. Mohou experimentovat, rychle prototypovat, testovat a vyrábět na stejném zařízení.

 

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu

Podobné reference

Stránka nenalezena 404

Omlouváme se, ale požadovaný článek se na webu nenachází.

Pokračovat na Úvodní stránku