Šperky na míru z 3D tiskárny

V oblasti umění, ale například i módy, umožňují 3D technologie výrobu širokého spektra dosud nevídaných tvarů a přizpůsobení jednotlivým zákazníkům. Firma Boltenstern se specializuje na výrobu kvalitních šperků, zejména potom náušnic, již více jak 50 let. V posledních letech však došlo v procesu jejich výroby k výrazným změnám. Marie Boltenstern, která tuto rodinou firmu vede od roku 2015, se vydala novým směrem. Začala při výrobě využívat 3D technologie! Téma 3D tisku se dostalo dokonce až do hlavního sloganu firmy, který zní „Jemné 3D tištěné šperky“. Kolekce všech mladých návrhářů jsou nyní vyráběny pomocí průmyslového 3D tisku a ručně kovaných prvků.

Jedním z důvodů pro zavedení inovativních 3D technologií a zejména technologických zařízení pro postprocesní úpravy dílů vyrobených 3D tiskem byla idea výroby náušnic v několika různých barvách a tvarech. Společnost hledala způsob, jakým nabarvit malé a flexibilní plastové části náušnic. Nakonec navázala spolupráci s německým poskytovatelem služeb 3D tisku Formrise, který je zároveň výrobním partnerem firmy DyeMansion.

Polyamidové náušnice jsou vyráběny na 3D tiskárně Formiga P 110. Surové části jsou poté automaticky vyčištěny systémem Powershot C a systém Powershot S dodává dílům pololesklý vzhled. Tento proces trvá pouhých 10 minut. Na závěr jsou přívěsky obarveny za využití technologie DeepDye Coloring (DM60).

V nové kolekci si díky využití 3D technologií společnosti DyeMansion mohou zákazníci i zákaznice vybírat z 20 odlišných barev!

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám