Model srdce z 3D tiskárny

Společnost Partial Hand Solutions se věnuje rozvoji technologií pro osoby všech věkových kategorií po amputaci. Od založení v roce 2007 poskytla společnost funkční řešení mnoha dětem i dospělým s částečnou amputací ruky a prstů nebo s rozsáhlejšími protetickými požadavky.

Cílem zakladatele Matthew Mikosze je nabízet pacientům produkty vyrobené na míru, což bylo dlouhou dobu značně komplikované. V Partial Hand Solutions zkoumali různé technologie, které by jim mohly k dosažení cíle dopomoci: od vstřikovacích strojů až po SLA a FDM 3D tiskárny.

Teprve nedávno měl Matthew možnost vyzkoušet novou SLS tiskárnu Fuse 1 od společnosti Formlabs spolu s postprocesní stanicí Fuse Sift. Ta otevírá nové možnosti pro výrobu zakázkových protéz, a to za přijatelnou cenu. Díky zařízení Fuse 1 a Fuse Sift je firma konečně schopna vyrábět vysoce funkční 3D tištěné protézy na míru jednotlivým pacientům. Partial Hand Solution tak poprvé tiskne lehké, odolné a trvanlivé díly díky technologii dostupné i pro malou firmu.

Podle Matthewa má využívání Fuse 1 dva hlavní přínosy. Prvním je efektivní pracovní postup, který snižuje náklady a zkracuje dobu návrhu produktu. Druhým jsou vysoká kvalita vytištěných dílů, které malé firmě umožňují vyrábět unikátní protézy na zakázku s dlouhou životností. Partial Hand Solutions byla schopna zcela nahradit outsourcované vstřikování plastů jedinou 3D tiskárnou Fuse 1. Podle Matthewa přinášejí nylonové díly z Fuse 1 čtyři hlavní výhody:

  • Nízké náklady na materiál
  • Svobodu při designu produktů
  • Vysokou produktivitu a výkonnost
  • Kvalitní materiály pro konečné použití

Výkonný 3D tisk je díky Fuse 1 dostupný i malým firmám, designérům a producentům.

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám