Inovativní možnosti využití barvy při 3D tisku

Seb´automatisme
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 580
Materiál: CB PA 12

Francouzská firma Seb´Automatisme se specializuje na výrobu modulárních strojů, robotickou integraci, 3D tisk, strojní vybavení či na strojírenství a elektrotechniku. V provozu využívá 3D tiskárnu od HP Jet Fusion 580.

Hlavní zákazníci Seb´Automatisme jsou z oblasti strojírenského a plastikářského průmyslu. Firma si od prvopočátku zakládá na inovativních řešeních a nových technologiích, jako právě 3D tisk, který začala do výroby implementovat v roce 2011 pro urychlení výrobních cyklů a pro možnost vytvářet, testovat a iterovat vyráběné díly během několika hodin.

Tradiční 3D aditivní technologie, jako například tisk pomocí filamentů, nebyly pro Seb´Automatisme vyhovující, jelikož v tištěných částech byly nepřesnosti a objevovala se i častá konstrukční omezení. Z toho důvodu začala spolupracovat s HP a do výroby zařadila technologii Multi Jet Fusion. Využití 3D tiskárny firmě kromě zrychlení produkce umožnilo přidat do tištěných částí barevné prvky. Seb´Automatisme nyní může navrhovat a tisknout díly, o kterých se jí do té doby ani nesnilo!

3D tiskárna HP Jet Fusion 580 je využívána k několika účelům:

  • K tisku podpůrných částí za využití materiálu odolného olejům se silnými mechanickými vlastnostmi (jako je například dostatečná flexibilita).
  • K výrobě zařízení, které usnadňuje vysokotlaké proudění vzduchu. Jeho vytištění v odlišných barvách zjednodušuje montáž díky rychlému nalezení dané části mezi nesčetným počtem ostatních a zároveň umožňuje zviditelnit výrobní číslo.
  • výrobě robotické ruky pro nakládací a vykládací stroj, kde byly pro stanovení průchodu trubek využity tři odlišné barvy.

Zdroj: hp.com

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
X

Vše s vámi probere náš specialista

*Povinné informace
Načítám