3D digitální výroba respirátorů

Ministerstvo zdravotnictví ČR
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200 a 5200
Materiál: PA 12

3Dees Industries koordinovalo výrobu a montáž respirátorů, jejichž základní část (tělo polomasky s komponenty) je vytištěná na 3D tiskárně HP Jet Fusion 4200 a 5200. Dodávka více než 3000 kompletů byla dodána do několika týdnů Ministerstvu zdravotnictví ČR na základě rámcové objednávky.

Respirátory vyvinulo ČVÚT (konkrétně CIIRC) pod názvem RP95-3D jako ochrannou polomasku třídy FFP3 s vyměnitelnými externími filtry.

Úkolem 3Dees Industries bylo rychle zajistit koordinovanou výrobu na všech instalovaných výrobních 3D tiskárnách technologie HP Jet Fusion 4200 a 5200 v České republice a následnou jednoduchou montáž všech dalších komponentů – vedle těla masky se jedná o silikonové těsnění, filtr a upínací pásky.

Respirátory získaly certifikaci CIIRC RP95-3D dle ČSN EN 140:1999 pro aditivní technologii HP Multi Jet Fusion, která zajistí nepropustnost povrchu vytištěných komponentů. Cílem dalšího vývoje na ČVÚT bylo vylepšit design, zjednodušit finální montáž a využít další výrobní technologie.

Celý projekt dodávky respirátorů byl nekomerční povahy. 

Bližší informace o projektu vývoje respirátoru také naleznete na stránkách ČVÚT (CIIRC).    
 

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám