3D modelování

Správný 3D model je klíčovým předpokladem pro přesný a kvalitní 3D tisk. S nástupem generativního designu a topologické optimalizace se 3D modelování stává nejdůležitejší částí procesu 3D tisku. Nejnovější aditivní technologie jako například HP Jet Fusion už dokaží vytisknout v podstatě cokoliv, ale jen optimální 3D model dokáže z technologie 3D tisku vytěžit maximum. Pro 3D modelování pro 3D tisk se používají softwarová řešení, která obsahují vhodná propojení na 3D tiskárny (viz Autodesk nebo Materialise).  

Nabízíme služby v oblasti průmyslového designu a tvorby 3D modelů pro 3D tisk. Zaměřujeme se především na 3D modelování:

  • plastových součástek a prvků
  • přípravků do výroby nebo kompletace
  • krytů na elektroniku apod.
  • design produktů

S využitím naší 3D skenovací techniky jsme také schopni zajistit služby reverzního inženýrství.

Ve spolupráci se zkušeným 3D modelářem vyhotovíme i barevné 3D modely pro potřeby plnobarevného 3D tisku.

Ceny 3D modelování a tvorby návrhů se počítají individuálně a jsou odvozeny od časové náročnosti projektu. Standardní sazba se pohybuje okolo 650 Kč bez DPH/hodinu.

Potřebujete poradit?

Monika Drunecká

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel: +420 601 583 269

ČASTO KLADENÝ DOTAZ KE 3D MODELOVÁNÍ

Mám k dispozici pouze fotografii nebo nákres objektu, který bych rád vyhotovil pomocí 3D tisku. Můžete mi sdělit cenu 3D modelování objektu a následného 3D tisku?

Tady se bohužel pohybujeme v začarovaném kruhu. Ceny 3D tisku jsme schopni určit pouze na základě již hotových počítačových 3D dat. Každý 3D model má odlišnou geometrii, jiný objem materiálu a zabere v tiskové úloze určitý prostor. Všechny tyto parametry mají vliv na cenu 3D tisku. Často také na základě údajů z 3D modelu (minimální tloušťky stěn, rozlišení detailů atd.) musíme zvolit specifickou technologii nebo materiál, abychom objekt vyhotovili dle vašich požadavků. I to se může odrazit na výsledné ceně 3D tisku.

Jak mám tedy dále postupovat?

V těchto případech je nejjednodušší se pokusit najít co nejpodobnější objekt například v databázi 3D modelů Thingiverse nebo Grabcad a poslat nám jej k nacenění. V případě, že žádný podobný objekt nenajdete, můžeme velmi hrubý 3D model pro potřebu nacenění vyhotovit u nás. Na jeho základě pak stanovit rámcovou cenu 3D tisku. Jde nicméně o časově náročnou práci a vytvoření takovéto cenové nabídky zpoplatňujeme částkou 500 Kč bez DPH. V rámci toho je také telefonická konzultace s technikem a podrobný popis možností a materiálů pro 3D tisk.

Máte jiný speciální požadavek?

dejte nám o sobě vědět

KONTAKTUJTE NÁS