3D modelování

Správný 3D model je klíčovým předpokladem pro přesný a kvalitní 3D tisk. S nástupem generativního designu a topologické optimalizace se 3D modelování stává nejdůležitejší částí procesu 3D tisku. Nejnovější aditivní technologie jako například HP Jet Fusion už dokaží vytisknout v podstatě cokoliv, ale jen optimální 3D model dokáže z technologie 3D tisku vytěžit maximum. Pro 3D modelování pro 3D tisk se používají softwarová řešení, která obsahují vhodná propojení na 3D tiskárny.  

Našim hlavním úkolem je v rámci 3D modelování prohlédnout data od klienta, zjistit jeho případné nedostatky, které by měly negativní dopad na kvalitní 3D tisk. Následně klientovi poradíme, jak provést nápravu nebo data sami opravíme. Pro 3D modelování, kontrolu před 3D tiskem a úpravy používáme software Rhinoceros, Netfabb nebo Materialise Magics.

Prostřednictvím našich specialistů nebo extertních partnerů také zajistíme služby v oblasti průmyslového designu a tvorby 3D modelů pro 3D tisk. Zaměřujeme se především na 3D modelování:

  • plastových součástek a prvků
  • přípravků do výroby nebo kompletace
  • krytů na elektroniku apod.
  • design produktů

S využitím naší 3D skenovací techniky jsme také schopni zajistit služby reverzního inženýrství.

Ve spolupráci se zkušeným 3D modelářem vyhotovíme i barevné 3D modely pro potřeby plnobarevného 3D tisku.

Ceny 3D modelování a tvorby návrhů se počítají individuálně a jsou odvozeny od časové náročnosti projektu. Ceny začínají od 650 Kč bez DPH za hodinu práce.

Potřebujete poradit?

Monika Drunecká

Email: 3dees@3dees.cz

Tel: +420 601 583 269

ČASTO KLADENÝ DOTAZ KE 3D MODELOVÁNÍ

Mám k dispozici pouze fotografii nebo nákres objektu, který bych rád vyhotovil pomocí 3D tisku. Můžete mi sdělit cenu 3D modelování objektu a následného 3D tisku?

Tady se bohužel pohybujeme v začarovaném kruhu. Ceny 3D tisku jsme schopni určit pouze na základě již hotových počítačových 3D dat. Každý 3D model má odlišnou geometrii, jiný objem materiálu a zabere v tiskové úloze určitý prostor. Všechny tyto parametry mají vliv na cenu 3D tisku. Často také na základě údajů z 3D modelu (minimální tloušťky stěn, rozlišení detailů atd.) musíme zvolit specifickou technologii nebo materiál, abychom objekt vyhotovili dle vašich požadavků. I to se může odrazit na výsledné ceně 3D tisku.

Jak mám tedy dále postupovat?

V těchto případech je nejjednodušší se pokusit najít co nejpodobnější objekt například v databázi 3D modelů Thingiverse nebo Grabcad a poslat nám jej k nacenění. V případě, že žádný podobný objekt nenajdete, můžeme velmi hrubý 3D model pro potřebu nacenění vyhotovit u nás. Na jeho základě pak stanovit rámcovou cenu 3D tisku. Jde nicméně o časově náročnou práci a vytvoření takovéto cenové nabídky zpoplatňujeme částkou 500 Kč bez DPH. V rámci toho je také telefonická konzultace s technikem a podrobný popis možností a materiálů pro 3D tisk.

Máte jiný speciální požadavek?

dejte nám o sobě vědět

KONTAKTUJTE NÁS