Hyperloop z 3D tiskárny

Delft University of Technology
Technologie: Voxeljet
Zařízení: VX1000
Materiál: PMMA

Technologii 3D tisku společnosti Voxeljet využili vědci z Delft University of Technology. Konkrétně tým věnující se výrobě Hyperloopu (speciálního transportního modulu). Třicetičlenný tým se skládá z akademických pracovníků z odlišných oborů, ale i studentů PhD a v roce 2013 se účastnil soutěže „SpaceX Hyperloop Pod Contest“ organizované Elonem Muskem.

Univerzitní tým potřeboval kvalitního partnera pro výrobu specifických hliníkových dílů. Tím se stal Voxeljet, který jim následně na tiskárnách VX1000 v německém Friedbergu vytiskl formy pro odlévání jednotlivých komponent. Tato univerzální 3D tiskárna VX1000 je ideální pro odlišné průmyslové aplikace.

Pro odlévání dílů byly formy z 3D tiskárny namontovány na voskový strom. Strom se následně zalil keramikou a ta se vložila do pece pro vytvrzení. Aplikovaný kov - hliník - se také upravil, aby se zlepšila jeho pevnost a usnadnilo se jeho další zpracování. Finální produkt je díky tomu bezpečný, rychlý, spolehlivý a efektivní. Model v měřítku 1:2 může dosáhnout rychlosti více než 400 Km/h a je zároveň schopen přepravovat zavadala i cestující. Konstrukce transportní modulu je velice lehká, váží pouhých 149 kg!

 

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám