Seriová výroba dílu do spalovacího motoru

MSR Engines
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: PA12

První česká aplikace technologie HP Multi Jet Fusion při sériové výrobě 400 funkčních dílů.

Inovativní firma MSR Engines vyvíjí spalovací motory pro sportovní využití v motokárách nebo v různých disciplínách automobilového sportu. Zakladatel společnosti Martin Šula se jako všestranný sportovec jednou nechal přemluvit na surfování, kde ho napadlo spojit tradiční surf se spalovacím motorem. Výsledkem tohoto nápadu je světově unikátní motorizované surfové prkno Jetsurf.

MSR Engines se obrátila na 3Dees s požadavkem sériové výroby specifického dílu, který je součástí chlazení motoru. Firma měla zkušenosti se 3D tiskem a technologii FDM úspěšně používá při prototypování. Pro výrobu stovek až tisíců kusů dílů s vysokými nároky na vodotěsnost a vzduchotěsnost se však technologie FDM ukázala jako méně vhodná a příliš pomalá.

Navrhli jsme využití technologie Multi Jet Fusion (MJF) a materiál PA12. Nejprve jsme vytiskli testovací vzorek a následně dalších 400 kusů pro přímou montáž do motorů. Firma je s výsledky sériové výroby na HP Jet Fusion 4200 spokojena. Díly jsou vysoce odolné, chemicky a mechanicky stabilní i v náročných klimatických podmínkých při působení mořské vody a slunečního záření. S vývojem novým materiálů se zvažují nové aplikace na Jetsurfu.

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám