Kvalitnější 3D prototypy díky novým materiálům

Již více jak dvacet let je společnost Aerosport Modeling & Design výrobcem široké škály těch nejkvalitnějších prototypů v oblasti průmyslového designu. Věnuje se tvorbě vojenských, lékařských, automobilových a leteckých prototypů.

V roce 2017 se společnost rozhodla rozšířit své výrobní kapacity. Ideální z tohoto pohledu bylo navázání spolupráce se společností UnionTech a využití jejich 3D stereolitografické tiskárny RSPro 600, která zrovna přišla na severoamerický trh.

K navázání spolupráce a využívání 3D tiskárny RSPro 600 se vyjádřil sám ředitel společnosti Geoff Combs: „Chtěli jsme takový stroj, který by fungoval kvalitněji než ostatní stroje aktuálně nabízené na trhu. V oboru pracuji již více než 20 let, takže sliby a statistiky o schopnostech stroje pro mě nebyly nic nového. Poté, co jsme viděli několik ukázkových dílů z tiskárny RSPro 600, ze kterých byla patrná kvalita, jsme se rozhodli koupit si jeden stroj pro sebe. Tehdy začalo skutečné testování.“

Díky tomu, že se při 3D tisku využívá pryskyřice (Somos EvoLVe 128) je možné vytvářet pracovní prototypy v jedné sestavě a zahrnující veškeré potřebné funkce. Vysoké standardy 3D stroje UnionTech a využívané pryskyřice umožňují společnosti Aerosport vyrábět odolné a funkční díly prototypů.

Využívání nových materiálů a pryskyřice ve stereolitografii má velký potenciál a lze předpokládat, že do budoucna přispěje produktovým designerům k rozšiřování škály možností a návrhových technik.

Zdroj: www.51shape.com

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám