Ikonická 3D vesmírná loď z Červeného trpaslíka

Červený trpaslík je komediální seriál pyšnící se mnoha oceněními. Seriál z oblasti science fiction se na televizních obrazovkách objevil prvně v roce 1988 a od té doby bylo natočeno kolem 11 sérií. Jednou z hlavních vesmírných lodí, která se v průběhu seriálu objevuje, je zelený Kosmik (Starbug).

Právě na výrobě Kosmika se podílela společnost Voxeljet, jelikož bylo zapotřebí vytvořit dostatečně odolný model, který při natáčení vydrží pády a veškerá nouzová přistání. Technologie 3D tisku byla z tohoto hlediska ideální!

Originální Kosmik byl nejdříve celý naskenován a poté byl vytvořen digitální model. Finální zcela identická zelená vesmírná loď byla vytištěna na 3D tiskárně Voxeljet VX1000 a celý proces tisku trval něco málo přes týden. Model byl sestaven z 16 dílů.

Jelikož byla všechna data digitalizována bylo možné následně vytvořit i další 3D modely v odlišných velikostech. Zároveň pokud došlo během natáčení k poškození některé části, nebyl problém rozbitý díl vyměnit. Vždy byly připraveny náhradní díly. Pokud náhodou došly, byly přes noc vytisknuty na 3D tiskárně nové.

Originální model Kosmika začal sloužit pouze pro hlavní seriálové záběry a nový Kosmik z 3D tiskárny se používal pro náročnější scény s nouzovými přistáními.

Zdroj: www.voxeljet.com

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
X

Vše s vámi probere náš specialista

*Povinné informace
Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.
Načítám