Technologie pro úpravu povrchů

Úpravy povrchů dílů vyrobených 3D tiskem s využitím špičkových zařízení zlepšují užitné vlastnosti finálních produktů. Postprocesní úpravy povrchů tak rozšiřují aplikační využití produktů vyrobených na průmyslových 3D tiskárnách. Díky mechanickému (balotinování) nebo chemickému (vaporizace) působení na díly v průběhu přesně řízeného cyklu dochází ke změnám vlastností povrchu každého dílu. Široké možnosti využití v průmyslu nabízí spojení úprav povrchů a následného barvení dílů.

Námi nabízená řešení zaručují plnou kontrolu nad parametry procesu úpravy povrchů, snadnou obsluhu a zaručenou opakovatelnost.
Využitím špičkových řešení pro jednotlivé fáze postprocessingu (čištění, povrchové úpravybarvení) zajistíte vašim dílům takové vlastnosti, jaké od nich požadujete vy nebo vaši zákazníci.
Díky opakovatelnosti procesu budou vlastnosti finálních dílů stejné v každé produkční sérii!

DyeMansion Powershot S je automatická komora pro balotinování dílů DyeMansion Powershot S
Automatická komora pro balotinování dílů. Mechanickou úpravou povrchu dojde k zhutnění materiálu na povrch a jeho uhlazení. Zvýší se odolnost dílu vůči oděru a díl získá pololesklý povrch.
DyeMansion Powerfuse S je zařízení pro automatickou vaporizaci dílů DyeMansion Powerfuse S
Zařízení pro automatickou vaporizaci dílů. V průběhu vaporizace jsou díly ošetřeny chemickou parou, který vyhladí jejich povrch a dodá jim lesklý vzhled.

Jak funguje mechanická a chemická úprava povrchů na technologii DyeMansion?

3D DIGITÁLNÍ VÝROBA S 3D TISKÁRNAMI HP JET FUSION

3D tisk je v Česku často vnímán jako technologie vhodná pouze pro prototypování a jednoduchou produkci přípravků do výroby. 3D tiskárny HP Jet Fusion a 3D tiskárny VoxelJet představují plnohodnotná výrobní zařízení a jsou reálnými příklady digitální výroby, která průmyslu nabízí rychlost, kvalitu a opakovatelnou přesnost. 3D digitální výroba s pomocí aditivních technologií je ekosystémem obsahujícím průmyslové 3D tiskárny, 3D skenery, postprocesní zařízení, software a kvalifikovanou pracovní sílu.

Postprocesní úpravy dílů prováděné kvalitními technologiemi významně rozšiřují možnosti aplikačního využití 3D tisku v průmyslu:

1) Automatické zařízení pro čištění dílů zvyšuje efektivitu produkce a snižuje náklady na výrobu jednoho dílu.

2) Špičkové zařízení pro mechanickou a chemickou úpravu povrchů zlepšuje mechanické vlastnosti dílů a rozšiřuje jejich uplatnění.

3) Automatický systém pro barvení nabízí široké barevné provedení vyrobených dílů a zajistí stálý barevný výsledek u více sérií.

 

V případě, kdy 3D tiskárny využíváte pro průmyslové prototypování a sériovou výrobu, je jejich propojení s kvalitními postprocesními zařízeními stejně důležité jako kvalitní 3D tiskárna.

Seznamte se blíže s celou nabídkou postprocesních řešení, která nabízíme!

 

Načítám