Přejděte na digitální
výrobu plastových dílů

3D TISKÁRNA

HP JET FUSION
5200 series

Přednosti 3D tiskárny

  • Rychlá výroba plastových dílů s opakovatelnou přesností
  • Nejlepší izotropické vlastnosti mez 3D tiskárnami
  • Nejlepší efektivita a hospodárnost produkce vůči ostatním aditivním technologiím
  • Komplexní řešení pro výrobu a chlazení a recyklaci stavebního materiálu

Komplexní řešení
pro digitální výrobu

Unikátní software
pro řízení výrobních
procesů včetně
strojového učení

Řešení pro 
sériovou výrobu jakkoliv
geometricky a funkčně
složitých plastových dílů

Jednoduchá a intuitivní
obsluha oproti
konvenčním výrobním
technologiím

Vyšší rozlišení termální
kamery, větší výkonnost
fůzních lamp a vyšší
úspora materiálů

3D TISKÁRNA HP JET FUSION 5200 

Tisková plocha:  380 x 284 x 380 mm

Tloušťka vrstvení materiálu: 80 mikronů (0,08 mm)

Přesnost tisku: ± 0,2 mm

Doba tisku plné tiskové úlohy: 9,5 hodin (fast mode)

Rozměry zařízení: 1565 x 955 x 1505 mm

Hmotnost zařízení: 820 Kg

Nejlepší efektivita středně sériové výroby

HP5200

9,5H

Vytištění celého
Stavebního prostoru

10S

rychlost tisku jedné vrstvy
bez ohledu na to, jak
složitý díl tisknete

80%

RECYKLOVANÉHO PRÁŠKU
A 20 % ČERSTVÉHO MATERIÁLU
PRO KVALITNÍ TISK

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA HP
JET FUSION 5200

Řešení pro digitální výrobu HP Jet Fusion 3D Printing Solution 5200 tvoří 3D tiskárna, výměnná stavěcí jednotka, ve které probíhá samotný 3D tisk a procesní zařízení. Pro vyšší produktivitu výroby funkčních dílů byla sestava doplněná o výměnné chladící jednotky. Spolu se specializovaným softwarem (HP 3D Process Control) pro plynulé řízení procesů k zajištění opakovatelné přesnosti, spolehlivosti a stability výroby představuje HP Jet Fusion 5200 řešení pro středně objemovou výrobu plastových dílů.

Plnění materiálu pro tisk probíhá automaticky v procesním zařízení. Stavěcí jednotku naplněnou materiálem následně zasunete do 3D tiskárny a zahájíte tisk. Po ukončení tisku nasadíte na stavěcí jednotku menší chladící jednotku, do níž se automaticky přesunou ještě horké vytištěné díly. Stavěcí jednotka je tak okamžitě připravena pro další výrobu dílů. Po vychlazení dílů se v procesní jednotce odstraní z chladící jednotky nespečený stavební materiál, který se použije pro novou stavbu.

Vedle HP 3D Process Control je stejně jako u ostatních zařízení HP Jet Fusion součástí řešení velmi intuitivní a výkonný software s nezbytnými nástroji pro přípravu dat a následnou výrobu dílů.

Celá technologie je založena na velmi přesném a zároveň rychlém nanášení stavebního materiálu a speciálních roztoků a následné interakci s teplotou. 3D tisk jedné vrstvy je konstantní bez ohledu na to, jak složitý díl tisknete. Stavební prostor o velikosti 380 x 284 x 380 mm vytisknete na HP Jet Fusion 5200 už za 9,5 hodiny.

jak využít 3d
tisk HP ve výrobě

Multi Jet Fusion nabízí unikátní rozvojovou příležitost pro české firmy. Na jednom zařízetní můžete rychle vytvářet jak rychlé prototypy tak koncové funkční díly v tisících kusech. HP tímto vstupuje i mezi konvenční technologie výroby plastových dílů jako např. vstřikování.

Vstřikování plastů nemá konkurenci při vysoko objemové výrobě a nízkých jednotkových nákladech. Často však potřebujete rychle začít vyrábět a nemůžete čekat na výrobu formy. Pružně měníte design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí. Potom je 3D tiskárna HP Jet Fusion skvělou alternativou. Nehledě na to, že některé složité díly vstřikolisem nebo obráběním prostě nevyrobíte.

JAK ŘEŠÍ HP 3D TISK V ČESKÝCH I ZAHRANIČNÍCH FIRMÁCH

Stavební materiály
3D tiskárny HP

Z hlediska další úspory nákladů je na poli 3D tisku revoluční novinkou HP Open Material Platform – rychlý nástup nových materiálů a přirozená konkurence na trhu mezi více výrobci. Náklady na pořízení stavebních materiálů se budou rychle snižovat a zároveň zvyšovat jejich kvalita.

 

Polypropylen a ostatní materiály

Porovnání mechanických vlastností všech stavebních materiálů pro 3D tiskárnu HP Jet Fusion 5200 včetně nového polypropylenu.

Stáhnout
PDF

Stavební materiály pro 3D tiskárnu HP Jet Fusion 4200 

HP 3D High Reusability PA 12

Silný termoplast pro funkční prototypy a finální díly s vysokou hustotou a optimálními technickými vlastnostmi. Vynikající chemická odolnost. Je vhodný pro další povrchové úpravy. Příklad aplikace.

Stáhnout
PDF

VESTOSINT® 3D Z2773

Jde o obdobu materiálu PA 12 od německého výrobce Evonic.

Stáhnout
PDF
 

HP 3D High Reusability PA 11

Termoplast s vynikající chemickou odolností, vysokou pružností a odolností vůči nárazu – ideální na protézy, sportovní potřeby, přezky, pružné panty apod. Příklad aplikace.

Stáhnout
PDF
 

Termoplastický polyuretan (TPU)

Víceúčelový termoplastický elastomer od firmy BASF speciálně vyvinutý pro tisk na technologii HP Jet Fusion 5200 s velmi vysokou elasticitou, absorpcí nárazu a mechanickou odolností.

Stáhnout
PDF
 

Polypropylen a ostatní materiály

Porovnání mechanických vlastností stavebních materiálů pro 3D tiskárnu HP Jet Fusion 5200 včetně nového polypropylenu.

Stáhnout
PDF

Podívejte se na testování odolnosti a pružnosti materiálu PA 11:

certifikace a další
informace ke stažení

HP dbá na poskytování informací o zdravotní nezávadnosti technologie 3D tisku nebo technických a jiných vlastnostech vytištěných dílů. Pokud zde nenajdete to, co potřebujete, ozvěte se nám.

Biokompatibilita stavebních materiálů a vytištěných dílů

Prohlášení o biokompatibilitě materiálu PA 12

Stáhnout
PDF

Prohlášení o využitelnosti dílů vytištěných z materiálu PA 12 pro výrobu hraček

Stáhnout
PDF
 

Informace o biokompatibilitě materiálu TPU Ultrasint

Stáhnout
PDF

Technické informace o vlastnostech a úpravách vytištěných dílů

Informace o voděodolnosti dílů

Stáhnout
PDF

Informace o hořlavosti dílů vytištěných z materiálu PA 12

Stáhnout
PDF

Informace o hořlavosti dílů vytištěných z materiálu PA 12 GB

Stáhnout
PDF

Informace o vlivu UV záření a jiných vnějších vlivů na mechanické vlastnosti výtisků

Stáhnout
PDF

Informace o chemické odolnosti výtisků z PA 12 vůči technickým kapalinám (maziva, paliva)

Stáhnout
PDF

Informace o možnostech vyhlazení povrchu výtisků vibračním omíláním

Stáhnout
PDF

financování provozu
nebo nákupu

Nabízíme řešení pro financování technologií HP Multi Jet Fusion. Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.


Financování aditivních technologií


DOTACE

Dotace na pořízení výrobních strojů a zařízení. Dotace na vybavení pro vývoj a testování produktů a výrobu prototypů. Zajistíme veškerý servis spojený s přípravou žádostí a její následnou administrací až do úplného proplacení dotace. Neplatíte nic předem, v případě pořízení HP Multi Jet Fusion vyřídíme dotaci zcela zdarma.


PRONÁJEM

Ve spolupráci s HP Financial Services a leasingovými partnery jsme připravili atraktivní nabídku na pořízení 3D tiskáren HP Multi Jet Fusion formou finančního a operativního leasingu. Přinášíme jedinečnou možnost úrokově výhodného financování přímo od výrobce HP na dobu 12 až 60 měsíců s možností předčasného ukončení.

ZVÝHODNĚNÉ ÚROČENÍ

Spolupracujeme s předními českými bankami při zajištění výhodného financování ze zdrojů EIB a záručních programů EIF na nákup 3D tiskáren HP Multi Jet Fusion.

MÁTE ZÁJEM O
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE?

Nástroje pro
úpravu dílů

Každá technologie práškového 3D tisku včetně HP Multi Jet Fusion vyžaduje jednoduché finální odstranění tenké vrstvy nezpečeného stavebního materiálu, který ulpí na povrchu dílu. Nejlépe toho docílíte otryskáním balotinou nebo jemnou směsí plastového prášku.

Na trhu je k dostání spousta ručních tryskacích zařízení (tzv. pískovaček) různých velikostí a v rozličných cenových relacích. Pokud najedete na sériovou výrobu plastových dílů je však ruční otryskání dílů velmi zdlouhavé a náročné na lidskou práci.

Nabízíme automatické tryskací zařízení české výroby, na jehož vývoji jsme se podíleli a které dokáže během několika minut odstranit přebytečný prášek z desítek až stovek dílů.

Po otryskání je možné nechat díl ve své přirozené barvě (odstínu šedé) nebo jej lze obarvit na černo ponořením na několik minut do vodou ředitelné barvy. Barva se vsákne do vrchní vrstvy dílů (do hloubky cca ) a nemá žádný vliv na geometrii dílu. Pokud chcete dosáhnou reprezentativního vzhledu je možné díl pokrýt grafitem.

Finální výtisky lze dále upravovat vrtáním, lakováním, lepením nebo pokovováním jako kteréhokoliv jiné plastové díly.