3D tisk područek do letadla

Idea Air
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: PA 12

Idea Air s.r.o. se podílí na vývoji leteckého trojsedadla pro ekonomickou třídu letounu Airbus A320 a Boeing 737.

Design trojsedadla byl navržen studiem PriestmanGood z Londýna, které se zaměřuje na návrh průmyslového designu leteckých interiérů leteckých společností a jiných produktů (v současnosti např. Hyperloop).

Idea Air spolupracovala na vývoji sedadla s firmami KDN (engineering), Greiner Aerospace (PUR pěny, potahy), RWP Reliant Worldwide Plastic (plastové vstřikované područky), BLS Bright Light Structures (kompozitová záda) a další.

Díky konstrukci frézovaných dílů z duralu, samonosnému sedáku a kompozitové zádové opěrce se podařilo dosáhnout velice nízké váhy sedadla.

3Dees Industries dodalo 3D tištěné područky na výstavu Aircraft Interier Expo 2019 v Hamburku, kde vydržely velmi hrubé zacházení. Vystavovatel nemusel měnit žádnou područku ani po opření a usazování mohutnějších pasažérů. Na přiložených snímcích je vidět expozice a gymnastické cvičení nejlehčího člena týmu vystavovatelů na područkách.

Idea Air s.r.o. vznikla jako dceřiná firma společnosti BorCAD - původně jako vývojové centrum pro BorCAD. Společnost BorCAD vyvíjí a vyrábí sedadla pro osobní železniční dopravu.

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám