Modely lidské čelisti na 3D tiskárně

Slovenská technická univerzita
Technologie: FDM
Zařízení: Zortrax M200
Materiál: ABS, ASA

Studenti Materiálově-technologické fakulty Slovenské technické univerzity využívají pro praktické části svých bakalářských a diplomových prací tiskárnu ZORTRAX M200, kterou v rámci spolupráce zapůjčilo univerzitě Centrum 3D tisku 3Dees.

Materiálově-technologická fakulta je jednou ze sedmi fakult Slovenské technické univerzity v Bratislavě, na které vznikl první univerzitní vědecký park na Slovensku. Ve zdejším Centru excelence je mimo jiné nejprogresivnější skenovací technika podpořena vynikajícím softwarovým vybavením, což umožní studentům své experimenty s 3D tiskem na desktop tiskárně ZORTRAX M200 následně podrobit kontrole tvarů a rozměrů dle CAD 3D modelu. Jedním z výzkumných záměrů je porovnat modely lidské čelisti vytištěné při různém nastavení 3D tisku s původním CAD modelem a doporučit tak nejvhodnější nastavení 3D tiskárny pro nejlepší tvarovou a rozměrovou stálost. Tyto parametry jsou nezbytně nutné např. při předoperačních modelech, k čemuž se dnes 3D tiskárny používají čím dál častěji. 

Pravidelně se účastníme vědecko-výzkumných aktivit a umíme pomoci i s dotační podporou. Pokud vás ohledně 3D tisku cokoliv zajímá, neváhejte nás kontaktovat.

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám