50 000 vytištěných forem na rovnátka za jediný den

Smile Direct Club
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: HR PA 12

SmileDirectClub je platformou věnující se již od roku 2014 rovnání zubů a obecně transformaci úsměvu. V současné době spolupracuje s HP a využívá 3D tiskárnu Jet Fusion 4200. Výrobní prostory SmileDirectClubu představují největší 3D tiskárenské zařízení ve Spojených státech.

Již při svém založení byla platforma průkopníkem v oboru, jelikož napomohla ke spojení zákazníků s přidruženou sítí více než 250 zubních lékařů a ortodontistů, kteří poskytují vzdálenou péči vyrovnávání zubů. K online předepsání léčby jsou využívány 3D skeny prováděné na pobočkách SmileShop či klasické otisky zubů, které si zákazník udělá sám u sebe doma. K výrobě forem rovnátek je používán 3D tisk. Finální produkt je klientům doručen až ke dveřím.

Vzhledem k oblibě platformy a s tím spojeným růstem počtu zákazníků bylo zapotřebí zvýšit výrobní kapacity. Viceprezident pro výzkum a vývoj John Dargis se k situaci vyjádřil následovně: „Když jsme začali s výrobou, byl nízký objemový výkon za 24 hodin a potřebovali jsme najít způsob, jak rychle zvýšit naši kapacitu, abychom uspokojili poptávku, a přitom zachovali dostupnou cenu.“ Díky inovativní výrobní technologii Multi Jet Fusion se to Nashvillské firmě povedlo. 3D tiskárny HP Jet Fusion 4200 produkují výtisky (formy), na kterých jsou následně tepelně tvarována průhledná rovnátka.

Díky využívání špičkových informačních technologií a telekomunikací, společně s vertikálně integrovaným modelem, je společnost revolucionářem v oblasti ústní hygieny. Vyrábí kvalitní rovnátka, která jsou až o 60 % levnější než ta tradiční.

HP a SmileDirectClub nyní spolupracují také na novém programu recyklace, kdy se budou výtisky a nevyužitý materiál přetvářet na pelety pro vstřikování. Zdroj: 3DPrint.com

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám