3D tisk komponentů jízdních kol

Repete
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: PA 12

Pro českého výrobce kol Repete tiskneme na 3D tiskárnách HP Jet Fusion 4200 a 5200 průchodky.  Průchodky jsou z houževnatého materiálu PA 12 a slouží na rámech jako vodítka (popř. záseky) pro integrované vedení řadících lanek a brzdového bowdenu vnitřkem rámu. Díky použitému materiálu má součástka plnou výplň, nízkou pórovitost a jednotlivé vrstvy jsou lidským okem nezaznamenatelné.

Celý systém integrovaného vedení a průchodek byl navržen tak, aby některé z průchodek byly vyměnitelné a rám byl kompatibilní pro mechanické i elektronické řazení. Rámy tak mohou být vyráběny v jedné variantě a mění se pouze průchodky. „Řazení je méně náchylné na nečistoty a systém taky přidává na estetice kola,“ říká spoluzakladatel značky Robin Fišer.

3D tisk HP výrazně napomohl variabilitě řešení a zároveň umožnil nejen rychlý vývoj celého systému, ale také okamžitou výrobu finálních dílů.

Pražská značka Repete představila v červnu 2019 po několikaletém vývoji nové modely: gravel bike Verne a silniční model Reason (na fotografiích). Zároveň tím slavnostně otevřela svůj pražský showroom. Značka Repete získala v roce 2015 jako jediná tuzemská značka ocenění za nejlepší silniční kolo na North American Handmade Bicycle Show.

Chcete se dozvědět více o firmě Repete či o stavbě špičkových rámů pro jízdní kola z oceli? Poslechněte si podcast! Je skvělé slyšet, že díky 3D tisku dokázali získat komponent do rámu, který umožnil vnitřní vedení kabeláže.

Část o využití 3D tisku při výrobě začíná v čase 33:47

www.repete.cc

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám