3D tisk unikátních komponentů pro českého výrobce jízdních kol

Repete
3D technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 4200
Materiál: PA 12

Pro českého výrobce kol Repete jsme tiskli na 3D tiskárně HP Jet Fusion 4200 průchodky. Průchodky jsou z houževnatého materiálu PA 12 a slouží na rámech jako vodítka (popř. záseky) pro integrované vedení řadících lanek a brzdového bowdenu vnitřkem rámu.

Celý systém integrovaného vedení a průchodek byl navržen tak, aby některé z průchodek byly vyměnitelné a rám byl kompatibilní pro mechanické i elektronické řazení. Rámy tak mohou být vyráběny v jedné variantě a mění se pouze průchodky. „Řazení je méně náchylné na nečistoty a systém taky přidává na estetice kola,“ říká spoluzakladatel značky Robin Fišer.

3D tisk HP výrazně napomohl variabilitě řešení a zároveň umožnil nejen rychlý vývoj celého systému, ale také okamžitou výrobu finálních dílů.

Pražská značka Repete představila v červnu 2019 po několikaletém vývoji nové modely: gravel bike Verne a silniční model Reason. Viz fotogalerie. Zároveň tím slavnostně otevřela svůj pražský showroom. Značka Repete získala v roce 2015 jako jediná tuzemská značka ocenění za nejlepší silniční kolo na North American Handmade Bicycle Show.

www.repete.cc

 

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Příloha
Neplatný vstupNeplatný vstupNeplatný vstupNeplatný vstup

Podobné reference