Využití 3D tisku pro kvalitní vybavení zubní ordinace

A-DEC
Technologie: MJF
Zařízení: HP Jet Fusion 580
Materiál: CB PA 12

Společnost A-Dec se věnuje výrobě vybavení pro zubní ordinace, jako jsou například zubařská křesla, stoličky, lékařské osvětlení, skříňky a další podobné potřeby. Díky spolupráci s HP výrazným způsobem rozvinula proces prototypování, výroby a barevného 3D tisku.

Společnost dlouhou dobu využívala 3D tiskárny technologie FDM, ty ale nebyly dostačující pro udržení kroku s potřebami firemního výzkumu a vývoje. A-Dec proto musela v případě prototypování spoléhat na outsourcing, což příliš zvyšovao náklady. Samotný 3D tisk byl navíc velice časově náročný a výsledné součástky mechanicky méně odolné.

V roce 2018 se rozvinula spolupráce s firmou HP a do výroby byla zavedena inovativní 3D technologie Multi Jet Fusion. A-Dec začala využívat 3D tiskárnu HP Jet Fusion 580 umožňující výrobu kvalitnějších finálních produktů, ale též výrobu dílů pro vlastní potřebu. Společnost je nyní nezávislá a nemusí odebírat součástky od jiných dodavatelů.

Jak uvedl sám manažer technického designu: „Původně jsme si mysleli, že HP MJF bude opravdu pouze na prototypování a výrobu vlastních nástrojů, ale zjišťujeme, že pro výrobu malého objemu dílů, je to pro nás velice efektivní.“

Příkladem konkrétního produktu navrženého A-Dec za pomoci 3D tiskárny HP je přizpůsobený ruční nástroj pro dentální/ho hygienistu/ku trpící syndromem karpálního tunelu. Zařízení by potenciálnímu hygienistovi/ce umožnilo používat stomatologické vybavení a mít přitom ruku a zápěstí ve stabilní a zároveň pohodlné pozici. 

Zdroj: hp.com

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám