Náhradní díly z SLS 3D tiskárny

Tessy Plastics
Technologie: Formlabs
Zařízení: Fuse 1

Společnost Tessy Plastics se zabývá výrobou vstřikovaných plastových výrobků na zakázku pro zdravotnický, farmaceutický, diagnostický a spotřební průmysl. Mimo vstřikolisů využívá také několik 3D tiskáren. Patří k nim dvě tiskárny s technologií FDM, stroj PolyJet a dvě tiskárny Formlabs s technologií stereolitografie (SLA).

V roce 2021 společnost doplnila první SLS tiskárnu pro výrobu z nylonového prášku: Fuse 1. Tiskárnu pořídila pro výrobu plně funkčních náhradních dílů strojů. Díky tomu může prodlužit provozuschopnost používaných strojů a udržuje výrobu v chodu. 3D tiskárna se využívá také k vytváření funkčních prototypů před zavedením do sériové výroby. Tessy Plastics tak touto tiskárnou řeší problémy, pro které stávající SLA, Polyjet a FDM tiskárny nejsou určeny.

Výrobnímu a vývojovému týmu Tessy Plastics umožňuje vlastní tiskárna SLS Fuse 1 efektivně řešit různé potřeby. SLS 3D tisk je všestranný a vyráběné nylonové plastové díly vysoce kvalitní. Nylon je osvědčený plast a vytištěné díly mají mechanické vlastnosti srovnatelné s těmi, které jsou vyrobeny konvenčními postupy – vstřikováním.

3D tiskárnou Fuse 1 lze vyrábět současně více dílů. Pro design a vývoj produktů je neocenitelné, že návrhy mohou optimalizovat a upravovat v řádu dnů. Díky tomu je konečný produkt uveden na trh násobně rychleji, než bylo možné dříve při zadávání externím dodavatelům.

Fuse 1 zároveň umožňuje společnostem, jako je Tessy Plastics, vnést do svého podnikání průmyslovou sílu SLS díky cenově dostupnému a kompaktnímu systému pro výrobu funkčních dílů. Možnost tisknout náhradní díly pak snižuje riziko dlouhodobých odstávek výroby kvůli nedostupným náhradním dílům.

CHCETE VYTVOŘIT NĚCO PODOBNÉHO?  NAPIŠTE NÁM.
Zde vložte přílohu
Načítám