Produkční 3D tisk z pokročilých
materiálů pro velké díly

VELKÉ DÍLY Z ŠIROKÉ NABÍDKY MATERIÁLŮ Stratasys F900

3D tiskárna Stratasys F900
velký vzduchovod z 3D tiskárny F900

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

    • široká nabídka pokročilých materiálů
    • precizní 3D tisk na stabilním a odolném zařízení
    • tisk na velké platformě pro rozměrné díly
    • unikátní kombinace velikosti dílů a řady materiálů
    • téměř izotropní díly

VELKÁ PLATFORMA PRO TISK
Z ŘADY POKROČILÝCH MATERIÁLŮ

3D tiskárna Stratasys F900

VÝKONNÉ ZAŘÍZENÍ PRO
STABILNÍ A PŘESNOU VÝROBU

UNIKÁTNÍ NABÍDKA
ZÁKLADNÍCH I VÝKONNÝCH
MATERIÁLŮ

OPAKOVATELNOST VÝROBY
VYSOKÝ VÝKON A EFEKTIVITA
PRODUKCE

VELKÁ STAVEBNÍ PLATFORMA
PRO VÝROBU ROZMĚRNÝCH DÍLŮ
A VELKÝCH SÉRIÍ

16ks

POČET STAVEBNÍCH
MATERIÁLŮ

5

NASTAVITELNÝCH TLOUŠTĚK
VRSTVY TISKU

914mm

NEJDELŠÍ OSA
TISKOVÉ KOMORY

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA
STRATASYS F900

Tiskárna F900 je nejvyšší model v řadě Fortus. Je navržena pro vysoké zatížení a produkci velkých dílů nebo velkých sérií. K tomu využívá velkou tiskovou platformu s rozměrem přesahujícím 900 mm. Pro výrobu dílů je možné zvolit z celé řady materiálů, od základních po vysocené pokročilé materiály se specifickými vlastnostmi.

Tiskárna nabízí velkou robustnost, odolnost a současně nejvyšší přesnost a preciznost tisku. Samozřejmostí je pak opakovatelnost výroby a spolehlivost tisku. Tiskárna najde uplatnění při výrobě přípravků, nástrojů, velkých prototypů, malosériové výrobě a řadě daších.

Detailní informace k 3D tiskárně Stratasys F900 

Stáhnout
pdf

Technická specifikace Stratasys F900 

Stáhnout
pdf

JAK VYUŽÍT 3D
TISK VE VÝROBĚ

S tiskárnou F900 můžete vyrábět velmi přesné díly. Spolu s nimi získáte skutečně spolehlivou produkční tiskárnu, která zvládne velmi vysoké zatížení a zvládne aplikace i ve velmi náročných odvětvích jako je letecký nebo automobilový průmysl. F900 je někdy nazývána jako pracovní kůň, protože nabídne stálou provozuschopnost, spolehlivost, opakovatelnost výstupů. Je nejvýkonnější FDM tiskárnou a v oblasti průmyslových 3D tiskáren se jedná o jedno z nejlepších zařízení vůbec.

STAVEBNÍ MATERIÁLY

Standardní termoplasty podporují obecné aplikace 3D tisku a zahrnují verze ABS vyhovující ESD a biokompatibilní. Technické a vysoce výkonné materiály včetně nylonu, uhlíkových vláken, PEI a PEKK poskytují správné vlastnosti pro náročné aplikace. ULTEM™ je registrovaná ochranná známka společnosti SABIC a spřížněných společností.

Prozkoumejte více než 25 materiálů, abyste zvládli aplikace prakticky v jakémkoli odvětví.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNU F900

Antero™ 800NA (polyetherketoneketone)

Vysoká tepelná a chemická odolnost. Nízká těkavost a vysoká rozměrová stabilita. Vynikající pevnost, tuhost a odolnost proti opotřebení. 

Antero 840CN03 (polyetherketoneketone)

Vynikající ESD (elektrostatické) vlastnosti, pevnost, tuhost a oděruvzdornost. Vysoká tepelná a chemická odolnost. Nízká těkavost a vysoká rozměrová stabilita. 

PPSF (polyphenylsulfone)

Mechanicky vynikající materiál, největší pevnost. Ideální pro použití v žíravých a vysoce tepelně náročných podmínkách.

ULTEM™ 1010 resin (polyetherimide)

Nejvyšší tepelná odolnost, chemická odolnost a pevnost v tahu. Vynikající pevnost a tepelná stabilita pryskyřice ULTEM™ 9085 (polyetherimid). Vysoká tepelná a chemická odolnost; nejvyšší pevnost v ohybu. Splňuje požadavky FST (plamen, kouř, toxicita). Další barvy nad rámec standardní přírodní a černé jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys. 

ULTEM™ 9085 resin (polyetherimide)

Vysoká tepelná a chemická odolnost; nejvyšší pevnost v ohybu. Splňuje požadavky FST (plamen, kouř, toxicita). Další barvy nad rámec standardní přírodní a černé jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys. 

ST-130™

Navrženo speciálně pro duté kompozitní díly. Rychlé rozpouštění bez ručního opracování. Vysoká odolnost vůči teplu a tlaku v autoklávu.

FDM® Nylon 12CF

Termoplast vyztužený uhlíkovými vlákny s vynikajícími strukturálními vlastnostmi. Nejvyšší pevnost v ohybu. Nejvyšší poměr tuhosti k hmotnosti.

FDM® Nylon 12 (polyamide 12)

Nejtvrdší nylon v aditivní výrobě. Vynikající pro opakovaně používané zásuvné spoje, lisované vložky a aplikace odolné proti únavě. 

FDM® Nylon 6

Kombinuje pevnost a houževnatost lépe než jiné termoplasty. Vytváří trvanlivé díly s čistým povrchem a vysokou odolností proti zlomení.

PC (polycarbonate)

Přesný, odolný a stabilní materiál pro pevné díly, nástroje pro ohýbání kovů a práci s kompozitními materiály. Skvělý pro náročnou výrobu prototypů, nástrojů a přípravků. Červená a černá barva jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys.

PC-ISO™ (polycarbonate - biocompatible and sterilizable)

Sterilizovatelný pomocí gama záření nebo sterilizace etylenoxidem (EtO). Nejvhodnější pro aplikace vyžadující vyšší pevnost a sterilizaci. 

PC-ABS (polycarbonate - acrylonitrile butadiene styrene)

Vynikající mechanické vlastnosti a tepelná odolnost. Vynikající definice prvků a atraktivita povrchu ABS. PC-ABS červená je k dispozici jako materiál schválený společností Stratasys. 

ASA (acrylonitrile styrene acrylate)

Pro výrobu UV stabilních dílů s nejlepší estetikou ze všech materiálů FDM. Ideální pro výrobu dílů pro venkovní infrastrukturu a komerční použití, venkovní funkční prototypy a prototypy automobilových dílů a příslušenství. 

ABS-ESD7™ (acrylonitrile butadiene styrene - static dissipative)

Elektrostaticky disipativní materiál s povrchovým odporem 104 -109 ohmů. Skvělé montážní nástroje pro elektronické a staticky citlivé výrobky. Široce se používá pro funkční prototypy pouzder, krytů a obalů.

ABS-M30™ (acrylonitrile butadiene styrene)

Všestranný materiál: vhodný pro tvarové, montážní a funkční aplikace. Známý výrobní materiál pro přesné prototypování. 

ABS-M30i (acrylonitrile butadiene styrene - biocompatible)

Pevný, biokompatibilní materiál, který lze sterilizovat a je vhodný pro použití ve zdravotnických prostředcích. Splňuje požadavky testů ISO 10993, USP Class VI a ISO 18562. 

SOFTWARE

Pro efektivnější řízení vašich tiskových úloh je F900 dodáván s integrovaným softwarem GrabCAD Print a Insight.

GrabCAD Print vám umožňuje tisknout přímo z CAD formátů pomocí inteligentních výchozích nastavení a tipů. Máte také přístup k detailním pohledům na modely, zásobníky i k náhledům řezů. V softwaru Insight pak můžete doladit specifikaci tisku dílů a využití materiálu pro vyšší efektivitu nákladů. Uživatel může veškeré parametry manuálně upravit a dosáhnout tak požadovaných vlastností výroby.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

3D tiskem to nekončí. Obraťte se na nás a my vám doporučíme vhodné technologie a možnosti povrchových úprav. Společně vybereme to nejlepší řešení právě pro vás.

Načítám