Využijte výhody
perfektně bílých
dílů

3D TISKÁRNY PRO VÝROBU BÍLÝCH DÍLŮ HP JET FUSION
5420W

3D tiskárna HP 5240W pro bílý tisk
3D tiskárna HP 5240W pro bílý tisk

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

    • Bílé výtisky s unikátní konzistencí bílé barvy
    • Lepší vlastnosti pro následné zpracování a barevnost finálních dílů
    • Rychlá výroba plastových dílů s opakovatelnou přesností
    • Výborná efektivita a hospodárnost produkce vůči ostatním aditivním technologiím
    • Komplexní řešení pro výrobu, chlazení a recyklaci stavebního materiálu

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
PRO VÝROBU BÍLÝCH DÍLŮ

3D tiskárna HP 5240W pro bílý tisk

INTUITIVNÍ PRACOVNÍ POSTUP
3D TISKU S AUTOMATICKÝM MÍCHÁNÍM
MATERIÁLU, POSTPROCESNÍ STANICÍ
A CHLADÍCÍ JEDNOTKOU

VYNIKAJÍCÍ KVALITA VÝROBY
OD JEMNÝCH DETAILŮ A OSTRÝCH
HRAN AŽ PO TEXTURY

EFEKTIVNÍ ŘEŠENÍ PRO
SÉRIOVOU VÝROBU JAKKOLIV
GEOMETRICKY A FUNKČNĚ
SLOŽITÝCH PLASTOVÝCH DÍLŮ

VYSOKÁ KVALITA TISKU
A ÚSPORA MATERIÁLŮ

0,09MM

VÝŠKA JEDNÉ
TIŠTĚNÉ VRSTVY

13,5H

VYTIŠTĚNÍ PLNÉ
STAVEBNÍ JEDNOTKY

80%

RECYKLOVANÉHO PRÁŠKU
A 20 % ČERSTVÉHO MATERIÁLU
PRO KVALITNÍ TISK

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA HP
JET FUSION 5420W

3D tiskárna HP Jet Fusion 3D Printing Solution 5420W je produkční tiskárna pro sériovou výrobu bílých dílů. Celý systém tvoří vlastní 3D tiskárna, výměnná stavěcí jednotka, ve které probíhá samotný 3D tisk a procesní zařízení. Součástí jsou také výměnné chladící jednotky, které zvyšují produktivitu výroby. Ve spojení se specializovaným software HP 3D Process Control pro plynulé řízení výroby představuje HP Jet Fusion 5200 řešení pro středně objemovou výrobu plastových dílů v bílé barvě.

Jaké výhody má bílá barva? U některých aplikací je bílá barva prostě zákazníky vyžadována. Typickým příkladem je oblast medical. Vedle čistě bílých výtisků je možnost bílého 3D tisku nenahraditelná tehdy, kdy je třeba díl nabarvit. V tomto případě je bílý povrch nenahraditelný a díly vyrobené na HP 5420W je možné jej nabarvit do jakéhokoliv odstínu a dosáhnout tak skvělého designu bez technlogických omezení.

Velmi silnou stránkou HP 5420W je konzistence 3D tisku jak v rozměrech výtisků, tak zejména v barevnosti od prvního do posledního dílu. Díky stabilnímu barevnému výstupu tomu je možné také efektivně řídit následný postprocessing spolu s procesem barvení a zajistit stabilitu produkce.

A jako to funguje? Plnění materiálu pro tisk probíhá automaticky v procesním zařízení. Stavěcí jednotku naplněnou materiálem následně zasunete do 3D tiskárny a zahájíte tisk. Po ukončení tisku nasadíte na stavěcí jednotku menší chladící jednotku, do níž se automaticky přesunou ještě horké vytištěné díly. Stavěcí jednotka je tak okamžitě připravena pro další výrobu dílů. Po vychlazení dílů se v procesní jednotce odstraní z chladící jednotky nespečený stavební materiál, který se použije pro novou stavbu.

Vedle HP 3D Process Control je stejně jako u ostatních zařízení HP Jet Fusion součástí řešení velmi intuitivní a výkonný software s nezbytnými nástroji pro přípravu dat a následnou výrobu dílů.

Celá technologie je založena na velmi přesném a zároveň rychlém nanášení stavebního materiálu a speciálních roztoků a následné interakci s teplotou. 3D tisk jedné vrstvy je konstantní bez ohledu na to, jak složitý díl tisknete. Stavební prostor o velikosti 380 x 284 x 380 mm vytisknete na HP Jet Fusion 5420W už za 13,5 hodiny.

Detailní informace k 3D tiskárně HP Jet Fusion 5420W 

Stáhnout
pdf

JAK VYUŽÍT 3D
TISK HP VE VÝROBĚ

Multi Jet Fusion nabízí unikátní rozvojovou příležitost pro české firmy. Na jednom zařízení můžete rychle vytvářet jak rychlé prototypy tak koncové funkční díly v tisících kusech. HP tímto vstupuje i mezi konvenční technologie výroby plastových dílů jako např. vstřikování.

Vstřikování plastů nemá konkurenci při vysoko objemové výrobě a nízkých jednotkových nákladech. Často však potřebujete rychle začít vyrábět a nemůžete čekat na výrobu formyPružně měníte design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí. Potom je 3D tiskárna HP Jet Fusion skvělou alternativou. Nehledě na to, že některé složité díly vstřikolisem nebo obráběním prostě nevyrobíte.

JAK ŘEŠÍ HP 3D TISK V ČESKÝCH I ZAHRANIČNÍCH FIRMÁCH

Fotogalerie

3D tiskárna HP Jet Fusion 5420W pro sériový tisk bílých dílů. Vyrobí jednotlivé kusy i velké série se stabilním barevným výstupem, který umožní následné barvení dílu do libovolného odstínu finálních produktů.

STAVEBNÍ MATERIÁLY
3D TISKÁRNY HP

Z hlediska další úspory nákladů je na poli 3D tisku revoluční novinkou HP Open Material Platform – rychlý nástup nových materiálů a přirozená konkurence na trhu mezi více výrobci. Náklady na pořízení stavebních materiálů se budou rychle snižovat a zároveň zvyšovat jejich kvalita.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNU HP JET FUSION 5420W 

HP 3D High Reusability PA 12 W

Silný termoplast pro funkční prototypy a finální díly s vysokou hustotou a optimálními technickými vlastnostmi.

Software

Pokud chcete využít všech možností 3D tisku, potřebujete mít kvalitní 3D model. Dnešní softwarová řešení dokáží nejen 3D model vytvořit, upravit velikost a konvertovat do vhodného formátu, ale také jej topologicky optimalizovat a pokrýt barevnou texturou.

Před modelováním pro 3D tisk na technologii HP Multi Jet Fusion je dobré se obeznámit s několika základními pravidly a informacemi.

K vytvoření 3D modelu pro 3D tisk je možné využít různé softwary včetně nejčastěji používaných CAD software. Pokud s nějakým CAD programem pracujete, můžete ho bez problémů využívat při přípravě dat pro 3D tisk.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Nabízíme řešení pro financování technologií HP Multi Jet Fusion. Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

Každá technologie práškového 3D tisku včetně HP Multi Jet Fusion vyžaduje postprocesní úpravu výtisku. Vždy se jedná o jednoduché finální odstranění tenké vrstvy nespečeného stavebního materiálu, který ulpí na povrchu dílu. Nejlépe toho docílíte otryskáním balotinou nebo jemnou směsí plastového prášku. Další úpravou může být například barvení nebo lakování.
Nabízíme funkční a z pohledu cena/výkon velice efektivní varianty postprocesních zařízení.

Načítám