Malá efektivní zařízení
pro 3D tisk kompozitů

VÝROBA PEVNÝCH PŘÍPRAVKŮ A NÁSTROJŮ 3D tiskárny série F123

Video Stratasys F123
Výtisky ze Stratasys F123 CR

PŘEDNOSTI 3D TISKÁREN

    • tisk velmi pevných kompozitních dílů
    • kvalita tisku na úrovni půrmyslových zařízení
    • jednoduché ovládání
    • minimální požadavky na instalaci a prostory
    • ideální pro přípravky, nástroje a další velmi pevné díly

MALÁ ZAŘÍZENÍ PRO TISK
KOMPOZITNÍCH DÍLŮ

3D tiskárny Stratasys řady F123 CR

EFEKTIVNÍ 3D TISK
VELMI ODOLNÝCH DÍLŮ
Z KOMPOZITU

KOMPOZITNÍ MATERIÁLY
PRO 3D TISK

SNADNÉ OVLÁDÁNÍ
A OBSLUHA

VYSOKÁ KVALITA TISKU
JAKO U VYŠŠÍCHO MODELŮ

8ks

POČET STAVEBNÍCH
MATERIÁLŮ

2ks

TISKÁRNY V TÉTO
ŘADĚ

355mm

NEJVĚTŠÍ ROZMĚR
TISKOVÉ KOMORY

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNY ŘADY
STRATASYS F123 CR

3D tiskárny řady F123 CR jsou určeny pro výrobu velmi pevných dílů z kompozitních materiálů. Uplatnění najdou při výrobě nástrojů, přípravků, velmi odolných dílů nebo funkčních prototypů. Řada F123 CR zahrnuje 2 tiskárny – F190CR a F370CR, které nabízí stavební komoru až o velikost 355 x 254 x 355 mm.

Obě tiskárny jsou navrženy tak, aby jejich obsluha byla co nejméně náročná. Připraveny jsou na tisk z různých materiálů. Díky tomu můžete získat díly s vlastnostmi, které požadujete.

Informace k 3D tiskárnám Stratasys F123CR 

Stáhnout
pdf

Technická specifikace Stratasys F123CR

Stáhnout
pdf

JAK VYUŽÍT 3D
TISK VE VÝROBĚ

S tiskárnami F123CR můžete vyrábět velmi přesné díly z kompozitních materiálů. S tiskárnámi F190CR i F370CR získáte výstupy na úrovni průmyslových řešení a to na zařízeních s velmi jednoduchou obsluhou a ovládáním.

Uživatelům nabídnou tiskárny možnost volby až 8 kompozitních stavebních materiálů se specifickými vlastnostmi. Pro tisk lze nastavit několik výšek nanášené vrstvy pro jemnější povrch nebo rychlejší tisk.

STAVEBNÍ MATERIÁLY

Tiskárny řady F123CR mohou tisknout z několika kompozitních materiálů. Díky několika dostupným materiálům lze dílům dodat mechanické vlastnosti přesně podle požadavků na parametry dílu.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNY F123CR

PC-ABS (polycarbonate - acrylonitrile butadiene styrene)

Vynikající mechanické vlastnosti a tepelná odolnost. Vynikající definice prvků a atraktivita povrchu ABS. PC-ABS červená je k dispozici jako materiál schválený společností Stratasys. 

ASA (acrylonitrile styrene acrylate)

Pro výrobu UV stabilních dílů s nejlepší estetikou ze všech materiálů FDM. Ideální pro výrobu dílů pro venkovní infrastrukturu a komerční použití, venkovní funkční prototypy a prototypy automobilových dílů a příslušenství. 

ABS-ESD7™ (acrylonitrile butadiene styrene - static dissipative)

Elektrostaticky disipativní materiál s povrchovým odporem 104 -109 ohmů. Skvělé montážní nástroje pro elektronické a staticky citlivé výrobky. Široce se používá pro funkční prototypy pouzder, krytů a obalů.

ABS-M30™ (acrylonitrile butadiene styrene)

Všestranný materiál vhodný pro tvarové, montážní a funkční aplikace. Známý výrobní materiál pro přesné prototypování.

FDM® Nylon-CF10

Polymer se směsí nylonu a 10% hmotnostním podílem sekaných uhlíkových vláken. Pevností a tuhostí se řadí mezi kompozitní materiály ABS-CF10 a FDM Nylon 12CF. Nejpevnější materiál řady F123CR a nabízí dobrou chemickou odolnost.

ABS-CF10 (acrylonitrile butadiene styrene - carbon fiber)

Pevný a tuhý materiál plněný uhlíkovými vlákny pro přípravky, upínací přípravky a další nástrojové aplikace. O více než 50 % tužší a o 15 % pevnější než ABS-M30.

FDM™ TPU 92A (thermoplastic polyurethane)

Elastomerový materiál s hodnotou Shore A 92. Extrémně pružný a odolný. Kompatibilní s rozpustnou podložkou. Urychluje výrobu prototypů elastomerů bez nutnosti použití forem.

DiranTM 410MF07 (nylon-based polymer)

Dobré mechanické vlastnosti a houževnatost. Hladká struktura s nízkým kluzným třením. Nejvhodnější pro výrobu přípravků, upínacích přípravků a výrobních pomůcek.

SOFTWARE

Pro efektivnější řízení vašich tiskových úloh je řada tiskáren F123 CR dodávána s integrovaným softwarem GrabCAD Print a Insight.

GrabCAD Print vám umožňuje tisknout přímo z CAD formátů pomocí inteligentních výchozích nastavení a tipů. Máte také přístup k detailním pohledům na modely, zásobníky i k náhledům řezů. V softwaru Insight pak můžete doladit specifikaci tisku dílů a využití materiálu pro vyšší efektivitu nákladů. Uživatel může veškeré parametry manuálně upravit a dosáhnout tak požadovaných vlastností výroby.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

3D tiskem to nekončí. Obraťte se na nás a my vám doporučíme vhodné technologie a možnosti povrchových úprav. Společně vybereme to nejlepší řešení právě pro vás.

Načítám