Finální díly s hladkým
povrchem a skvělým detailem

DETAILNÍ A HLADKÉ FINÁLNÍ DÍLY Origin One

3D tiskárna Stratasys Origin One
výroba na 3D tiskárně Stratasys Origin One

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

    • vysoká přesnost tisku a opakovatelnost výstupů
    • vysoká hladkost povrchů
    • tisk z řady materiálů pro výrobů dílů s požadovanými vlastnostmi
    • určeno i pro sériovou výrobu
    • rychlý tisk fotopolymerů

SÉRIOVÁ VÝROBA
Z FOTOPOLYMERŮ

3D tiskárna Stratasys Origin One

RYCHLÝ PROCES VÝROBY
A VYSOKÁ FLEXIBILTA

ŠIROKÁ NABÍDKA MATERIÁLŮ
PRO VÝROBU DÍLŮ PŘESNĚ
PODLE POŽADAVKŮ

ŘEŠENÍ PRO PROTOTYPOVÁNÍ
I SÉRIOVOU VÝROBU

OPAKOVATELNOST VÝROBY
VYSOKÁ PŘESNOST TISKU

21ks

POČET STAVEBNÍCH
MATERIÁLŮ

7672cm3

OBJEM TISKOVÉ
ÚLOHY

84kg

HMOTNOST ZAŘÍZENÍ

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA STRATASYS
ORIGIN ONE

Zařízení Origin One využívá novou technologii 3D tisku P3TM vyvinutou společností Stratasys s cílem nabídnout výhody 3D tisku z fotopolymerů (hladký povrch, přesné detaily) v zařízení určeném pro sériovou výrobu. P3 = Programmable PhotoPolymerization a využívá řadu let osvědčené principy fotopolymerního 3D tisku a pousouvá je na novou úroveň díky přesnému řízení řady parametrů tiskového procesu.

3D tiskárna umožňuje výrobu finálních dílů z velké nabídky materiálů, která se navíc stále rozšiřuje. Stavební materiály zahrnují základní materiály, elastomery, materiály pro velmi tuhé díly, teplotně odolné díly a další materiály se specifickými vlastnostmi jako je ESD. Všechny materiály jsou navrženy tak, aby se minimalizovala a usnadnila manipulace a byly dobře skladovatelné.

3D tiskárna je kompaktní zařízení s jednoduchou obluhou a minimálními nároky na pracovní prostředí. Umožňuje výrobu prototypů i sériovou produkci finálních dílů s přesně definovanými vlastnostmi.

Detailní informace k 3D tiskárně Stratasys Origin One 

Stáhnout
pdf

JAK VYUŽÍT 3D TISK
ORIGIN ONE VE VÝROBĚ

Stratasys Origin One přináší pokročilou technologii 3D tisku fotopolymerů. Jedna tiskárna může tisknout z řady materiálů se specifickými vlastnostmi a produkovat finální díly pro široký okruh aplikací. Bez ohledu na použitý materiál mají vytištěné díly vždy vysokou přesnost, hladký povrch a skvělý detail, což je obecně jedna z hlavních výhod technologie tisku z fotopolymerů. Díky rychlému tisku, snadné obsluze a malým nárokům na prostor je Origin One určen pro výrobu prototypů a také jako výrobní zařízení finálních dílů.

Stratasys doplňuje 3Dees portfolio 3D tiskáren určených pro průmysl. Jak je 3D tisk využíván českými či zahraničními firmami?

STAVEBNÍ MATERIÁLY
3D TISKÁRNY ORIGIN ONE

Pro 3D tisk je možné zvolit řadu materiálů v podobě jednosložkových pryskyřic vyvinutých přímo pro Origin One a ověřených společností Stratasys. Společným rysem všech materiálů je snadná manipulace a skladovatelnost stavebního materiálu.

Nabídka zahruje základní materiály, elastomery, materiály pro velmi tuhé díly nebo teplotně odolné díly a další materiály se specifickými vlastnostmi jako je ESD.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNU ORIGIN ONE

LOCTITE® 3D IND403 High Modulus od společnosti Henkel

Houževnatý materiál pro vysoké teploty. Ideální pro formy a díly pro konečné použití s provozní teplotou až 80 °C. Vynikající povrchová úprava a rozměrová přesnost. Vhodný také pro interiérové součásti automobilů

LOCTITE® 3D 3172 High Impact od společnosti Henkel

Vysoká tuhost s dobrou povrchovou úpravou a vysoká odolnost proti nárazu. Vlastnosti jsou podobné polypropylenu (PP). Tento materiál je odolný proti nárazu a je ideální pro použití v nástrojích.

Somos® QuickGen™ 500

Nejvyšší tepelná odolnost, chemická odolnost a pevnost v tahu. Vynikající pevnost a tepelná stabilita pryskyřice ULTEM™ 9085 (polyetherimid). Vysoká tepelná a chemická odolnost; nejvyšší pevnost v ohybu. Splňuje požadavky FST (plamen, kouř, toxicita). Další barvy nad rámec standardní přírodní a černé jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys. 

P3 Stretch IND475

Jednosložková UV pryskyřice s průmyslovou pevností, která vytvrzuje na měkký (47A), elastomerní materiál. Vhodná pro aplikace, kde je požadována pružnost, zpětné pružení a odolnost proti roztržení, například pro mřížkové struktury a funkční prototypy. 

LOCTITE® 3D MED 413 od společnosti Henkel

Vysoce výkonný materiál s vysokým modulem pružnosti, který se může pochlubit vynikajícími fyzikálními vlastnostmi v ohybu a tahu. Díky tuhosti a houževnatosti je tento materiál ideální pro použití v široké škále nárazuvzdorných zdravotnických prostředků.

LOCTITE® 3D IND402 High Rebound od společnosti Henkel

Jednosložkový elastomer s vysokou pružností a odskokem. Dokáže si zachovat vynikající pevnost v tahu a nevyžaduje následné tepelné zpracování. Je srovnatelný s komerčními TPU, s tvrdostí Shore A. 

Ultracur3D® ST45 od společnosti BASF

Reaktivní uretanový fotopolymer pro náročné aplikace, které vyžadují kombinaci vysoké pevnosti, dlouhodobé houževnatosti a odolnosti proti nárazu.

P3 Deflect™ 120

Pevný, žáruvzdorný materiál, který je určen pro aplikace, kde je rozhodující kombinace odolnosti vůči vysokým teplotám a dobrého prodloužení při přetržení.

LOCTITE® 3D 3955 FST od společnosti Henkel

Vysoce výkonný materiál s vysokým modulem, vynikajícími fyzikálními vlastnostmi v ohybu a tahu a vynikající nehořlavostí. Vhodný pro letecké a dopravní komponenty, které vyžadují odolnost proti plameni, vysokou HDT nebo chemickou odolnost. Ideální aplikace zahrnují součásti HVAC, spony a další.

LOCTITE ® 3D 3843 High Toughness od společnosti Henkel

Vysokopevnostní technický polymer s dobrou odolností proti nárazu a výjimečnou povrchovou úpravou. Ideální pro širokou škálu nástrojů ve výrobě.

LOCTITE® 3D IND405 Clear

Čirý fotopolymer s hladkou povrchovou úpravou a dobrou odolností proti nárazu. Ideální pro mechanická vedení, kapalinové kanály a mikrofluidní zařízení.

Stratasys Dura56 by LOCTITE®

Trvanlivý fotopolymer odolný proti nárazu s výjimečnou povrchovou úpravou a nízkými náklady na kg. Pro funkční aplikace, kde je rozhodující estetika a robustnost.

LOCTITE® 3D MED 412 by Henkel

Zdravotnická pryskyřice navržená jako pevný, odolný materiál s vynikající průtažností, rázovou a tlakovou pevností, umožňující výrobu zdravotnických dílů, které vyžadují mírnou tuhost a odolnost proti opotřebení.

Somos PerFORM HW

Pryskyřice s vysokou tuhostí, plněná keramikou, pro vysoké teploty. Určené pro vysokoteplotní vstřikovací formy. 

RG1100

Vysokoteplotní a tuhá pryskyřice. Vhodná pro formy nebo odolné strojírenské díly. 

COR Alpha

Vysokoteplotní pryskyřice s dobrou průtažností. Vhodná pro aplikace jako ložiskové a převodové součásti. 

RG 3101 L

Dobře vyvážená pryskyřice s dobrou tuhostí, rázovou houževnatostí a pevností v tlaku. Ideální pro výrobu spon a nýtů. 

Strong-X

Pryskyřice s vysokou tuhostí. Vhodná pro komponenty s těžkým zatížením.

Formula One

Tuhá pryskyřice s ESD vlastnostmi. Určená pro elektrická pouzdra nebo nosiče desek plošných spojů.

Komitsudo Ceramic

Tuhá vysokoteplotní pryskyřice plněná keramikou. Vhodná pro výrobu tepelných štítů pro letectví a kosmonautiku.

CAST011

Vysoce detailní, vypalovací litá pryskyřice.

SOFTWARE

Pro efektivnější řízení vašich tiskových úloh je Fortus 450mc dodáván s integrovaným softwarem GrabCAD Print a Insight.

GrabCAD Print vám umožňuje tisknout přímo z CAD formátů pomocí inteligentních výchozích nastavení a tipů. Máte také přístup k detailním pohledům na modely, zásobníky i k náhledům řezů. V softwaru Insight pak můžete doladit specifikaci tisku dílů a využití materiálu pro vyšší efektivitu nákladů. Uživatel může veškeré parametry manuálně upravit a dosáhnout tak požadovaných vlastností výroby.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

3D tiskem to nekončí. Obraťte se na nás a my vám doporučíme vhodné technologie a možnosti povrchových úprav. Společně vybereme to nejlepší řešení právě pro vás.

Načítám