Objevte rychlost, cenu
a materiálové výhody

NEJLEPŠÍ FDM TISKÁRNA VE SVÉ TŘÍDĚ FORTUS 450mc

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

    • přesný a spolehlivý výkon, který urychlí výrobu
    • využitelnost až 25 vysoce výkonných materiálů
    • vždy konzistentní a přesné výsledky tisku
    • snadná instalace kompaktního zařízení
    • přístup ke klíčovým parametrům tisku pomocí OpenAM™

NAVRŽENA PRO EFEKTIVNĚJŠÍ VÝROBU

3D tiskárna Stratasys Fortus 450mc

VYTVÁŘÍ FUNKČNÍ PROTOTYPY
S VYSOKÝMI POŽADAVKY

SOFTWARE POSKYTUJE SNADNÝ
PRACOVNÍ POSTUP
A KONTROLU ZPRACOVÁNÍ

POKROČILÁ KYBERNETICKÁ
BEZPEČNOST

VYSOKÁ KVALITA, RYCHLOST
A VÝROBNÍ VÝKON

8,1litrů

KAPACITA CARTRIDGE

25

MATERIÁLOVÝCH MOŽNOSTÍ

1800

INSTALACÍ PO CELÉM SVĚTĚ

POTŘEBUJETE PORADIT S VÝBĚREM
ADITIVNÍ TECHNOLOGIE?

3D TISKÁRNA STRATASYS
FORTUS 450mc

3D tiskárna Fortus 450mc je navržena pro efektivní pracovní postup a poskytuje bezkonkurenční konzistenci, pokud jde o vlastnosti dílů. Spolu s opakovatelnými výsledky a maximální výtěžností stroje produkuje díly s vysokou přesností a precizností. Když potřebujete spolehlivý tisk, který splňuje vaše specifické tolerance, Fortus 450mc je přesně pro vás. 

3D tiskárna může být nainstalována téměř kdekoliv, neprodukuje žádné škodlivé výpary nebo chemikálie. 

Díky snadno vyměnitelným tiskovým podložkám a jednoduchému zavádění materiálu zvládne obsluhu tiskárny opravdu každý, vyžaduje se pouze minimální proškolení personálu. Následná údržba je pak velice jednoduchá a intuitivní.

Rozměry tiskového prostoru: 406 x 355 x 406 mm

Detailní informace k 3D tiskárně Fortus 450mc 

Stáhnout
pdf

JAK VYUŽÍT 3D
TISK VE VÝROBĚ

3D tiskárna Fortus 450mc poskytuje výrobní řešení pro bezpočet aplikací, které vám zkrátí dobu návrhu a čas následného tisku. Optimalizujete tak výrobní postupy, snížíte náklady a podpoříte své inovace.

Vyrábějte vlastní nástroje, prototypy a malosériové díly se složitou geometrií během dnů, aniž byste museli slevovat z kvality provedení. Velkorysý stavební prostor tiskárny Fortus 450mc poskytuje možnosti, které vyhovují potřebám průmyslových aplikací. Rozpustné podpůrné materiály pomáhají při vytváření složitých geometrií bez nutnosti následného opracování. 

Prototypy jsou vhodné pro náročné obory, jako je medicína, letecký a automobilový průmysl, armáda, spotřební výrobky, lékařské vybavení a mnohé další. Můžete se pustit do aplikací, které vyžadují těsné tolerance, houževnatost, ochranu životního prostředí, stabilita, elektrostatický rozptyl, průsvitnost, biokompatibilita a další.

 

Fotogalerie

Výkonná 3D tiskárna pro ty, kdo vyžadují náročnou flexibilitu pro tisk větších rozměrů nebo mnoha dílů v řadě.

STAVEBNÍ MATERIÁLY

Standardní termoplasty podporují obecné aplikace 3D tisku a zahrnují verze ABS vyhovující ESD a biokompatibilní. Technické a vysoce výkonné materiály včetně nylonu, uhlíkových vláken, PEI a PEKK poskytují správné vlastnosti pro náročné aplikace. ULTEM™ je registrovaná ochranná známka společnosti SABIC a spřížněných společností.

Prozkoumejte více než 25 materiálů, abyste zvládli aplikace prakticky v jakémkoli odvětví.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNU FORTUS 450mc

Antero™ 800NA (polyetherketoneketone)

Vysoká tepelná a chemická odolnost. Nízká těkavost a vysoká rozměrová stabilita. Vynikající pevnost, tuhost a odolnost proti opotřebení. 

Antero 840CN03 (polyetherketoneketone)

Vynikající ESD (elektrostatické) vlastnosti, pevnost, tuhost a oděruvzdornost. Vysoká tepelná a chemická odolnost. Nízká těkavost a vysoká rozměrová stabilita. 

ULTEM™ 1010 resin (polyetherimide)

Nejvyšší tepelná odolnost, chemická odolnost a pevnost v tahu. Vynikající pevnost a tepelná stabilita pryskyřice ULTEM™ 9085 (polyetherimid). Vysoká tepelná a chemická odolnost; nejvyšší pevnost v ohybu. Splňuje požadavky FST (plamen, kouř, toxicita). Další barvy nad rámec standardní přírodní a černé jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys. 

ULTEM™ 9085 resin (polyetherimide)

Vysoká tepelná a chemická odolnost; nejvyšší pevnost v ohybu. Splňuje požadavky FST (plamen, kouř, toxicita). Další barvy nad rámec standardní přírodní a černé jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys. 

ST-130™ (sacrificial tooling)

Navrženo speciálně pro duté kompozitní díly. Rychlé rozpouštění bez ručního opracování. Vysoká odolnost vůči teplu a tlaku v autoklávu.

FDM® Nylon 12 (polyamide 12)

Nejtvrdší nylon v aditivní výrobě. Vynikající pro opakovaně používané zásuvné spoje, lisované vložky a aplikace odolné proti únavě. 

FDM® Nylon 12CF

Termoplast vyztužený uhlíkovými vlákny s vynikajícími strukturálními vlastnostmi. Nejvyšší pevnost v ohybu. Nejvyšší poměr tuhosti k hmotnosti. 

PC (polycarbonate)

Přesný, odolný a stabilní materiál pro pevné díly, nástroje pro ohýbání kovů a práci s kompozitními materiály. Skvělý pro náročnou výrobu prototypů, nástrojů a přípravků. Červená a černá barva jsou k dispozici jako validované materiály společnosti Stratasys.

PC-ISO™ (polycarbonate - biocompatible and sterilizable)

Sterilizovatelné pomocí gama záření nebo sterilizace etylenoxidem (EtO). Nejvhodnější pro aplikace vyžadující vyšší pevnost a sterilizaci. 

PC-ABS (polycarbonate - acrylonitrile butadiene styrene)

Vynikající mechanické vlastnosti a tepelná odolnost. Vynikající definice prvků a atraktivita povrchu ABS. PC-ABS červená je k dispozici jako materiál schválený společností Stratasys. 

ASA (acrylonitrile styrene acrylate)

Pro výrobu UV stabilních dílů s nejlepší estetikou ze všech materiálů FDM. Ideální pro výrobu dílů pro venkovní infrastrukturu a komerční použití, venkovní funkční prototypy a prototypy automobilových dílů a příslušenství. 

ABS-ESD7™ (acrylonitrile butadiene styrene - static dissipative)

Elektrostaticky disipativní materiál s povrchovým odporem 104 -109 ohmů. Skvělé montážní nástroje pro elektronické a staticky citlivé výrobky. Široce se používá pro funkční prototypy pouzder, krytů a obalů.

ABS-M30™ (acrylonitrile butadiene styrene)

Všestranný materiál: vhodný pro tvarové, montážní a funkční aplikace. Známý výrobní materiál pro přesné prototypování. 

ABS-M30i (acrylonitrile butadiene styrene - biocompatible)

Pevný, biokompatibilní materiál, který lze sterilizovat a je vhodný pro použití ve zdravotnických prostředcích. Splňuje požadavky testů ISO 10993, USP Class VI a ISO 18562. 

Covestro Addigy® PA6/66-GF20 FR LS (nylon-based)

Sklem plněný nylon vyhovující bezpečnostním předpisům v dopravním průmyslu. Splňuje evropskou normu pro protipožární ochranu na železnici EN 45545. Ověřený materiál společnosti Stratasys. 

Kimya PC-FR (polycarbonate)

Nehořlavý polykarbonát, splňuje evropskou normu pro požární ochranu na železnici EN 45545. Ověřený materiál společnosti Stratasys. 

Victrex AM™ 200 (polyaryletherketone)

Polymer na bázi PEEK vyrobený pomocí technologie PAEK společnosti Victrex s nízkým obsahem taveniny. Navrženo pro aditivní výrobu k dosažení výkonu polymeru PAEK. Materiál ověřený společností Stratasys. 

FDM HIPS (high-impact polystyrene)

Podobné vlastnosti jako ABS, ale s mnohem vyšší odolností proti nárazu. Levnější materiál pro všestranné použití.

CERTIFIKACE A DALŠÍ
INFORMACE KE STAŽENÍ

STRATASYS dbá na poskytování informací o zdravotní nezávadnosti technologie 3D tisku, technických a jiných vlastnostech vytištěných dílů. Pokud zde nenajdete to, co potřebujete, ozvěte se nám.

Materiálové možnosti 

Stáhnout
pdf

Air quality datasheet 

Stáhnout
pdf

SOFTWARE

Pro efektivnější řízení vašich tiskových úloh je Fortus 450mc dodáván s integrovaným softwarem GrabCAD Print a Insight.

GrabCAD Print vám umožňuje tisknout přímo z CAD formátů pomocí inteligentních výchozích nastavení a tipů. Máte také přístup k detailním pohledům na modely, zásobníky i k náhledům řezů. V softwaru Insight pak můžete doladit specifikaci tisku dílů a využití materiálu pro vyšší efektivitu nákladů. Uživatel může veškeré parametry manuálně upravit a dosáhnout tak požadovaných vlastností výroby.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

3D tiskem to nekončí. Obraťte se na nás a my vám doporučíme vhodné technologie a možnosti povrchových úprav. Společně vybereme to nejlepší řešení právě pro vás.

Načítám