Nástroje pro úpravu dílů

29. 9. 2018

nastroje_pro_upravu.png

Každá technologie práškového 3D tisku včetně HP Multi Jet Fusion vyžaduje jednoduché finální odstranění tenké vrstvy nezpečeného stavebního materiálu, který ulpí na povrchu dílu. Nejlépe toho docílíte otryskáním balotinou nebo jemnou směsí plastového prášku.

Na trhu je k dostání spousta ručních tryskacích zařízení (tzv. pískovaček) různých velikostí a v rozličných cenových relacích. Pokud najedete na sériovou výrobu plastových dílů je však ruční otryskání dílů velmi zdlouhavé a náročné na lidskou práci.

Nabízíme automatické tryskací zařízení české výroby, na jehož vývoji jsme se podíleli a které dokáže během několika minut odstranit přebytečný prášek z desítek až stovek dílů.

Po otryskání je možné nechat díl ve své přirozené barvě (odstínu šedé) nebo jej lze obarvit na černo ponořením na několik minut do vodou ředitelné barvy. Barva se vsákne do vrchní vrstvy dílů (do hloubky cca ) a nemá žádný vliv na geometrii dílu. Pokud chcete dosáhnou reprezentativního vzhledu je možné díl pokrýt grafitem.

Finální výtisky lze dále upravovat vrtáním, lakováním, lepením nebo pokovováním jako kteréhokoliv jiné plastové díly.