Stavební materiály 3D tiskárny HP

29. 9. 2018

HP-PA12-nylon-cartridge.png

Z hlediska další úspory nákladů je na poli 3D tisku revoluční novinkou HP Open Material Platform – rychlý nástup nových materiálů a přirozená konkurence na trhu mezi více výrobci. Náklady na pořízení stavebních materiálů se budou snižovat a zároveň zvyšovat jejich kvalita.

Stavební materiály pro 3D tiskárnu HP Jet Fusion 4200 

HP 3D High Reusability PA 12

Silný termoplast pro funkční prototypy a finální díly s vysokou hustotou a optimálními technickými vlastnostmi. Vynikající chemická odolnost. Je vhodný pro další povrchové úpravy. Příklad aplikace.

Stáhnout
PDF
 

HP 3D High Reusability PA 12 Glass Beads

Termoplast s 40% příměsí skla, skvělou rozměrovou stabilitou a mechanickými vlastnostmi. Ideální pro předměty vyžadující vysokou tuhost: pouzdra, kryty, upínače a další nástroje.

Stáhnout
PDF
 

HP 3D High Reusability PA 11

Termoplast s vynikající chemickou odolností, vysokou pružností a odolností vůči nárazu – ideální na protézy, sportovní potřeby, přezky, pružné panty apod. Příklad aplikace.

Stáhnout
PDF
 

Termoplastický polyuretan (TPU)

Víceúčelový termoplastický elastomer od společnosti Lubrizol speciálně vyvinutý pro tisk na technologii HP Jet Fusion 4200 s velmi vysokou elasticitou, absorpcí nárazu a mechanickou odolností. 

Stáhnout
PDF

 

V letošním roce bude uveden na trh

Polypropylen

Podívejte se na testování odolnosti a pružnosti materiálu PA 11: