Postprocessing: 1. fáze - čištění

Co obnáší 1. fáze postprocessingu - čištění?

 

Obecně lze říci, že v rámci čištění jsou z dílů po vyjmutí z 3D tiskárny odstraněny zbytky stavebního materiálu, který na dílech ulpí. Fáze čištění se musí provést u každého dílu vyrobeného na 3D tiskárně. Ostatní fáze (úpravy povrchů a barvení) jsou prováděny pouze v případě, když to vyžaduje konkrétní aplikace a dále u dílů vyrobených na SLA 3D tiskárnách.

Obvykle se čištění v závislosti na použité technologii 3D tisku provádí pískováním nebo omytím v lázni. Výstupem této fáze jsou očištěné díly. V případě technologie HP Jet Fusion a VoxelJet HSS jsou díly po očištění finální a plně funkční, pokud není vyžadována povrchová úprava anebo barvení, nebo jsou vyrobeny na plnobarevné tiskárně. V případě výroby dílů na SLA 3D tiskárnách UnionTech pracujících na principu stereolitografie je nutné výtisky v této fázi čištění dále vytvrdit v UV komoře.

Pro pískování dílů vyrobených na 3D tiskárnách HP Jet Fusion a VoxelJet HSS nabízíme špičkové průmyslové zařízení společnosti DyeMansion pro automatické čištění. Od českého výrobce 1. Toušeňská nabízíme kvalitní řešení pro semiautomatické čištění se zajímavým poměrem cena/výkon.

Načítám