Lze stanovit cenu 3D tisku z fotografie nebo obrázku?

Lze stanovit cenu 3D tisku z fotografie nebo obrázku?

 

Ceny 3D tisku jsme schopni určit pouze na základě již hotových počítačových 3D dat. Každý 3D model má odlišnou geometrii, jiný objem materiálu a zabere v tiskové úloze určitý prostor. Všechny tyto parametry mají vliv na cenu 3D tisku.

 

Často také na základě údajů z 3D modelu (minimální tloušťky stěn, rozlišení detailů atd.) musíme zvolit specifickou technologii nebo materiál, abychom objekt vyhotovili dle vašich požadavků. I to se může odrazit na výsledné ceně 3D tisku.

 

V těchto případech je nejjednodušší se pokusit najít co nejpodobnější objekt například v databázi 3D modelů Thingiverse nebo Grabcad a poslat nám jej k nacenění. V případě, že žádný podobný objekt nenajdete, můžeme velmi hrubý 3D model pro potřebu nacenění vyhotovit u nás. Na jeho základě pak stanovit rámcovou cenu 3D tisku. Jde nicméně o časově náročnou práci a vytvoření takovéto cenové nabídky zpoplatňujeme. V rámci toho je také telefonická konzultace s technikem a podrobný popis možností a materiálů pro 3D tisk.

 

Využít můžete můžete také zajímavé online naceňovací nástroj 3D tisku, kde po jednoduchém přetažení digitálního modelu obratem uvidíte cenu za vytištění vašeho dílu.

Načítám