3Dees Industries vstupuje na Ukrajinu jako zástupce 3D tiskáren HP Jet Fusion a 3D skenerů Zeiss a Gom

08.06.2021

1

3Dees Industries vstupuje na ukrajinský trh jako zástupce 3D tiskáren HP Jet Fusion a 3D skenerů Zeiss a Gom. Poprvé se představila na nejvýznamnějším veletrhu letecké a bezpečnostní techniky v Kyjevě v červnu letošního roku. „Naším cílem je představit potenciál 3D digitální výroby v konkurenceschopných průmyslových odvětvích,“ říká Daniel Adam, jednatel společnosti a dodává, že 3Dees nabídne ukrajinských zákazníkům stejnou kvalitu služeb od aplikačního poradenství, financování technologií až po instalaci a servis jako v České republice.

HP 3D Printing Services působí na ukrajinském trhu od roku 2019, kdy instalovala první průmyslovou 3D tiskárnu HP v Oděse. Raffi Belglarian, regionální obchodní ředitel, vítá rozšíření úspěšné spolupráce mezi HP a 3Dees a přiznává, že střední a východní Evropa zažívá obrovský rozmach investic do inovativních technologií a v posledním roce počet instalací 3D tiskáren HP vysoce převyšuje tradiční průmyslové hegemony západní Evropy.      

V současné době na Ukrajině působí stovky českých firem v mnoha průmyslových odvětvích. Jsou aktivní v modernizaci jaderných elektráren, výstavbě solárních elektráren, výrobě tramvají a trolejbusů, dodávkách strojírenské techniky a technologií pro živočišnou výrobu a těžbu nerostných surovin. I přes negativní dopady koronavirové krize země zažívá trvalý hospodářský růst a zájem zahraničních investorů o vstup jak do tradičních oborů, tak do perspektivních startupů.

Načítám