3D tisk respirátorů pro Českou republilku

Projekt 3D tisku polomasek pro montáž funkčních respirátorů RP95-3D je úspěšným příkladem 3D digitální výroby plastových dílů v Česku:

  1. 3D tiskárny HP Jet Fusion 4200 a 5200 vytvořily plně funkční výrobní síť, která dokáže pružně a rychle reagovat na měnící se aktuální situaci nebo požadavky trhu.
  2. Od prvního návrhu do finálního produktu pro lékaře uplynulo jen pár dní.
  3. Každá následná úprava produktu se rychle zapracovala do 3D modelu a 3D tiskárny HP Jet Fusion bez dodatečných nákladů a prodlení vyrobily přes 3000 sad komponentů.
  4. Neděláte si zásoby dílů, neskladujete formy na výrobu. Jednoduše nahrajete data do zařízení a do hodiny tisknete stovky nebo tisíce komponentů.
  5. 3D tisk polomasek ukázal možnosti zavedení koncepce 3D skladu do firem a veřejných institucí. Zároveň také ukázal, jak lze efektivně překlenout čas a prostor, který potřebují ostatní technologie proto, aby rozjely vlastní výrobu.

Další podrobnosti o projektu si můžete přečíst zde.

Chcete-li si pořídit originální polomasku RP95-3D s vyměnitelným filtrem, napište nám.

RESPIRÁTORY TISKLO CELÉ ČESKO

Předali jsme více než 3000 kusů respirátorů pro Ministerstvo zdravotnictví. Vedle toho jsme také rychle dodali několik respirátorů do míst, které potřebovali řešit kritickou situaci jako např. Alzheimer centrum v Ostravě. Kdykoliv jsme znovu připraveni rozjet výrobu a dodat respirátory pro ty, kteří je potřebují.

Velmi děkujeme všem partnerům za reálnou pomoc a podporu během kritických jarních měsíců! ŠKODA AUTO pomohla nejen s tiskem, ale také svozem všech komponentů. Univerzity a ostatní firmy se zapojily do výroby dílů pro masku. Cash Only nám bezplatně poskytla své nádherné prostory pro finální montáž. Děkujeme také Hewlett Packard za podporu při samotné výrobě na 3D tiskárnách.

V neposlední řadě děkujeme všech dobrovolníkům, skautům, českým a zahraničním studentům 1. LF UK, bez nichž bychom finální montáž všech komponentů včas nezvládli! 

PODĚKOVÁNÍ ZA SPOLUPRÁCI NA PROJEKTU

Logo Škoda Auto
Logo Škoda Auto
Logo ČVUT v Praze
Logo ČVUT v Praze
Logo CASH ONLY
Logo CASH ONLY
Logo 3D TECH
Logo 3D TECH
Logo Siemens
Logo Siemens
Logo Technické univerzity v Liberci
Logo Technické univerzity v Liberci
Logo Západočeské univerzity v Plzni
Logo Západočeské univerzity v Plzni
Logo PrintPoint
Logo PrintPoint
Logo HP
Logo HP
X

Vše s vámi probere náš specialista

*Povinné informace
Načítám