Koordinujeme výrobu a montáž tolik potřebných respirátorů, jejichž základní část (tělo polomasky s komponenty) je vytištěná na 3D tiskárně HP Jet Fusion.

Respirátory vyvinulo ČVÚT (konkrétně CIIRC) pod názvem RP95-3D jako ochrannou polomasku třídy FFP3 s vyměnitelnými externími filtry.

Naším úkolem je zajistit koordinovanou výrobu na všech instalovaných výrobních 3D tiskárnách technologie HP Jet Fusion 4200 a 5200 v České republice a následnou jednoduchou montáž všech dalších komponentů – vedle těla masky se jedná o silikonové těsnění, filtr Sigma P3 a upínací pásky.

Respirátory získaly certifikaci CIIRC RP95-3D dle ČSN EN 140:1999 pro aditivní technologii HP Multi Jet Fusion, která zajistí nepropustnost povrchu vytištěných komponentů. Cílem dalšího vývoje na ČVÚT je vylepšit design, zjednodušit finální montáž a využít další výrobní technologie.

Celý projekt dodávky respirátorů je nekomerční povahy. 

Bližší informace o projektu vývoje respirátoru naleznete na stránkách ČVÚT (CIIRC).

Informace o samotném respirátoru najdete zde.

Foto: CIIRC, 3Dees

AKTUÁLNÍ SITUACE:

Předali jsme více než 3000 kusů respirátorů pro Ministerstvo zdravotnictví. Vedle toho jsme také předali několik respirátorů do míst, které potřebovali řešit kritickou situaci jako např. Alzheimer centrum v Ostravě. Pokračujeme v montáži vyrobených komponentů. Chceme předat co nejvíce kusů do doby, než na aditivní výrobu naváže sériová výroba na vstřikolisech. Strašně moc děkujeme všem partnerům za reálnou pomoc a podporu! ŠKODA AUTO pomáhá nejen s tiskem, ale také svozem všech komponentů. Univerzity a ostatní firmy se zapojily do výroby všech dílů pro masku. Cash Only nám bezplatně poskytla své nádherné prostory pro finální montáž. Děkujeme také Hewlett Packard za podporu při samotné výrobě na 3D tiskárnách.

V nepolední řadě děkujeme všech dobrovolníkům, skautům, českým a zahraničním studentům 1. LF UK, bez nichž bychom finální montáž všech komponentů nezvládli! 

 

Poděkování za spolupráci na projektu

Logo SKODA
3D tisk a logistika
cvut
Vývoj produktu a 3D tisk
Logo CashOnly
Prostory pro finální montáž
Logo 3D Tech
3D tisk a silikonové komponenty
Logo Siemens 2
3D tisk
Logo TUL Liberec
3D tisk
Logo ZCU
3D tisk
LOGO PP NEW2017 BLUE
2D tisk
HP Blue RGB 150 MX
Technická a materiálová podpora