Zortrax vítězem souboje 3D tiskáren na 3D Expo

26.04.2015

1

Na největším setkání uživatelů osobních 3D tiskáren 3Dexpo nejlépe obstála tiskárna ZORTRAX M200. Výstavní stánek 3Dees, kde jsme kromě tiskáren ZORTRAX M200 měli skenovací techniku Artec a spoustu zajímavých modelů, které tiskneme na průmyslových tiskárnách Projet 660 Pro a Fortus 360 mc, zaznamenal velký zájem návštěvníků. Naše přednáška „První designový kryt protézy vytisknutý v ČR“ stejně tak vyvolala velmi pozitivní ohlas.

3Dexpo, první česká výstava a konference zaměřená na domácí 3D tiskárny a dění kolem nich, se uskutečnila od 21.4. do 23.4. na letňanském výstavišti v rámci ForINDUSTRY. Akce byla určena nejen pro majitele 3D tiskáren, ale též pro zájemce z řad široké laické i odborné veřejnosti bez ohledu na jejich zkušenosti.

V první den konání výstavy 3Dexpo, tedy v úterý 21. dubna, proběhla v hlavním sále vstupního pavilonu letňanského výstaviště konference o praktickém používání osobních 3D tiskáren, na které vystoupilo množství zkušených přednášejících, aby se s účastníky podělili o své poznatky a postřehy. 3Dees představilo případovou studii „První designový kryt protézy vytisknutý v ČR“. V rámci příspěvku jsme ukázali postup i technologii tisku designového krytu vyrobeného na zakázku pro Romana Bernata dle designu Tomáše Vacka technologii 3D tisku z ABS plastu. Přítomní ocenili praktický přínos takového využití technologie 3D tisku. Na závěr příspěvku jsme představili tiskárnu ZORTRAX M200, kterou jsme přímo v přednáškovém sálu zapojili a předvedli jednoduchost zpuštění tiskové úlohy a velmi nízkou hlučnost této stolní tiskárny. Toto představení bylo součástí akce nazvané Souboj 3D tiskáren, jejímž cílem bylo ukázat široké veřejnosti reálné možnosti 3D tisku se vším, co k tomu náleží. Cílem uspořadatele bylo, aby se do tohoto klání zapojili všichni zúčastnění vystavovatelé 3D tiskáren. Tito dostali jednotné zadání a v průběhu konference všichni tiskli stejný 3D model, který dopředu neznali. Do soutěže bylo nakonec přihlášeno 28 tiskáren, z toho 24 bylo na technologii FDM, stejně jako tiskárna ZORTRAX M200. V závěru konference proběhlo vyhodnocení porotou sestavenou z dobrovolníků z řad účastníků konference. Ti hodnotili anonymní výtisky malých robotů. Nejlepší hodnocení poroty obdržel robot vytisknutý tiskárnou ZORTRAX M200.

Tiskárna ZORTRAX M200 získává řadu dalších ocenění i na mezinárodním poli. V rámci hodnocení desktop tiskáren na 3D HUBS získala prvenství za měsíc duben 2015. V centru 3D tisku 3Dees můžete vidět tiskárnu ZORTRAX v akci a zakoupit si ji ze skladových zásob do konce května za původní nižší cenu. 

Načítám