Vysoce výkonný 3D tisk
kovů za dostupnou cenu

Průmyslová 3D tiskárna pro výrobu kovových dílů XM200G

3D tiskárna Xact Metal XM200G pro kovový tisk
3D tištěný kovový díl

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

    • možnost volby jednoho nebo dvou vláknových laserů
    • volitelný výkon laseru podle aplikace a materiálu
    • kompletně monitorovaný proces tisku
    • 2 velikosti tiskové komory

OSVĚDČENÉ ŘEŠENÍ PRO ŘADU
PRŮMYSLOVÝCH ODVĚTVÍ

3D tiskárna Xact Metal XM200G pro kovový tisk

OSVĚDČENÁ A DLOUHODOBĚ
FUNGUJÍCÍ TECHNOLOGIE

DOSTUPNÉ ŘEŠENÍ PRO
PRŮMYSLOVÝ 3D TISK KOVŮ

SNADNÁ INTEGRACE ZAŘÍZENÍ
DO VÝROBNÍCH PROCESŮ

KONFIGUROVATELNOST TISKÁRNY
PODLE KONKRÉTNÍ APLIKACE

20–100µm

TLOUŠŤKA JEDNÉ VRSTVY

1–2

POČET LASERŮ

50–100µm

VELIKOST OHNISKA

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA
Xact Metal XM200G

3D tisk z kovů už není pouze pro velké firmy s velkými rozpočty. Společnost Xact Metal přináší na trh dostupné průmyslové 3D tiskárny kovů, které umožňují i malým a středním podnikům využít výhody této technologie pro prototypování, výrobu přípravků, výrobu koncových dílů nebo výzkum a vývoj. XM200G nabízí tiskovou platformu o velikosti 150 x 150 x 150 mm a velmi rychlý tisk kovových dílů. Vyberte si model Xact Metal XM200G s jedním 100W, 200W nebo 400W Yb vláknovým laserem pro vysoce kvalitní díly za dostupnou cenu. Nebo upgradujte na model XM200G2 s dvěma 100W, 200W nebo 400W Yb vláknovými lasery pro ještě rychlejší a produktivnější výrobu a možností přiřadit každý laser jiné oblasti tiskové platformy.

3D tiskárna XM200G pracuje na principu technologie Laser Powder Bed Fusion (známou také jako Selective Laser Melting - SLM nebo Direct Metal Laser Sintering - DMLS), kdy je pro tisk využíván laser tavící po sobě jdoucí vrstvy kovového prášku. Proces tisku spočívá v postupném nanášení tenkých vrstev kovového prášku na stavební platformu, přičemž každá vrstva je selektivně tavená laserovým paprskem podle digitálního 3D modelu. Po vytisknutí dané vrstvy poklesne stavební platforma o výšku tiskové vrstvy a nanese se další vrstva stavebního materiálu (kovového prášku). Celý proces se opakuje do vytištění celé tiskové úlohy.

Technologie umožňuje vysoce přesnou a detailní výrobu složitých geometrií s mnoha prvky, které nelze snadno získat běžnými výrobními postupy, jako je obrábění a odlévání.

Hlavní výhodou XM200G je její kombinace vysoké produktivity (rozmanitost materiálů, rychlost a kvalita tisku) a příznivé ceny. Právě díky dostupné pořizovací ceně zařízení je možné vyrábět kovové díly, které svou cenou konkurují, nebo i v mnoha aplikacích překonávají, ceny konvenčně vyráběných dílů.

Detailní technické informace k 3D tiskárně XM200G 

Stáhnout
pdf

Fotogalerie

Xact metal XM200G pro sériovou výrobu kovových dílů.

STAVEBNÍ MATERIÁLY
3D TISKÁRNA XACT METAL XM200G

Technologie SLM, se kterou tiskárna pracuje, umožňuje výrobu dílů z široké palety kovových prášků. Pro konkrétní materiál je třeba nastavit procesní parametry, které řídí spékání materiálu v průbehu tisku. 3D tiskárna Xact Metal XM200G má otevřenou materiálovou platformu a umožňuje tisk například z následujících materiálů.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO XM200G 

Hliník (AlSi10Mg)

Hliníková slitina, která se vyznačuje vysokou pevností a dobrou odolností vůči korozi. Často se používá v leteckém a automobilovém průmyslu díky svým vynikajícím mechanickým vlastnostem a dobrou odolností vůči korozi.

 

Měď (C18150)

Slitina mědi s vysokou elektrickou a tepelnou vodivostí, pevností a odolností vůči opotřebení. Ideální pro 3D tisk elektrických komponentů a tepelně vodivých dílů.

 

Nerezová ocel (316L)

Austenitická nerezová ocel s nízkým obsahem uhlíku.  Slitina s vynikající korozní odolností, vysokou pevností a biokompatibilitou. Ideální materiál pro prototypování či výrobu koncových dílů v nejrůznějších odvětvích.

 

Nerezová ocel (17-4 PH)

Martenzitická precipitačně vytvrditeláná nerezová ocel známá pro svou vysokou pevnost, odolnost vůči korozi a vynikající mechanické vlastnosti.

 

Nerezová ocel (15-5)

Martenzitická precipitačně vytvrditelná nerezová ocel, která představuje výbornou kombinaci vysoké pevnosti, dobré korozní odolnosti a dobrých mechanických vlastností při teplotách až 316 °C.

 

Nerezová ocel (400 Series)

Martenzitická slitina založená na železe a chromu, která má omezenou až střední odolnost vůči korozi a je magnetická.

 

Inconel 718

Nikl-chromová slitina tvrzená stárnutím, která obsahuje také značné množství železa, niobu a molybdenu spolu s menším množstvím hliníku a titanu. Tato slitina je známá pro svou schopnost udržet pevnost i při vysokých teplotách a je často využívána v extrémních podmínkách, jako jsou letecké aplikace, rakety a turbodmychadla.

 

Inconel 625

Slitina niklu a chromu, která vykazuje vynikající odolnost proti korozi, vysokou pevnost a vynikající tepelnou odolnost. Je vyhledávaným materiálem v mnoha průmyslových odvětvích.

 

Kobalt-Chrom F75

Slitina s vysokým obsahem kobaltu a chromu, která je charakterizována vysokou pevností, tvrdostí a odolností vůči korozi. Tato slitina je běžně používána v lékařských implantátech, díky své biokompatibilitě a schopnosti vydržet v těle dlouhodobě bez reakcí. Je také ceněna pro svou schopnost odolat vysokým teplotám a agresivním chemickým prostředím, což ji činí vhodnou pro aplikace v letectví a průmyslu.

 

Hastelloy X

Slitina, která je známá pro svou vynikající odolnost vůči oxidaci a korozi při vysokých teplotách. Tato slitina je často využívána v extrémních podmínkách, jako jsou vysokoteplotní a korozivní prostředí v letectví a energetice.

 

Titan (Ti64)

Slitina s výborným poměrem pevnosti a nízké hmotnosti. Slitina je často používána v leteckém průmyslu a v medicíně pro výrobu chirurgických implantátů.

 

Nástrojová ocel (Maraging M300)

Jedná se o kobaltem zpevněnou ocel s 18% obsahem niklu. Dosahuje velmi vysoké pevnosti. Oblíbená volba pro náročné inženýrské aplikace, kde je potřeba kombinace pevnosti a tvárnosti, jako je například výroba nástrojů.

 

Software

Pokud chcete využít všech možností 3D tisku, potřebujete mít kvalitní 3D model. Dnešní softwarová řešení dokáží nejen 3D model vytvořit, upravit velikost a konvertovat do vhodného formátu, ale také jej topologicky optimalizovat a pokrýt texturou.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Nabízíme řešení pro financování technologií Xact Metal. Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

Načítám