Tiskněte bílé nebo barevné
funkční díly za zlomek času

3DTISKÁRNA

HP JET FUSION
500

Přednosti 3D tiskárny

  • Rychlá výroba funkčních prototypů a menších sérií 
  • Neomezený barevný funkční design
  • Jednoduchá obsluha zařízení 
  • Žádný odpad, všechen nespotřebovaný materiál se znovu využije

plně integrované
a kompaktní tiskové řešení

Intuitivní
uživatelské
rozhraní

Řešení pro malé
a střední týmy vývojářů,
designová studia a školy

Automatické míchání,
plnění a recyklace
stavebního materiálu

Bílý nebo plně
barevný tisk podle
vašich požadavků

3D TISKÁRNA HP JET FUSION 540/580 

Tisková plocha:  332 x 190 x 248 mm

Tloušťka vrstvení materiálu: 80 mikronů (0,08 mm)

Přesnost tisku: ± 0,2 mm

Doba tisku plné tiskové úlohy: 18 hodin (od zadání 3D dat po vyjmutí vytištěných dílů)

Rozměry zařízení: 1565 x 955 x 1505 mm

Hmotnost zařízení: 650 Kg

Rychlý a snadný proces výroby

postup-1.png

Příprava a odeslání
úlohy k tisku

0 h

postup-2.png

Automatické míchání
a plnění materiálem

1 h

postup-3.png

Tisk s kontrolou
na úrovni voxelů

16 h

postup-4.png

Automatické odsátí
a recyklace materiálu

17 h

postup-5.png

Vyjmutí
dílů

18 h

18H

OD ZADÁNÍ PO VYJMUTÍ DÍLŮ
Z CELÉHO STAVEBNÍHO
PROSTORU

10S

rychlost tisku jedné vrstvy
bez ohledu na to, jak
složitý díl tisknete

80%

RECYKLOVANÉHO PRÁŠKU
A 20 % ČERSTVÉHO MATERIÁLU
PRO KVALITNÍ TISK

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNY HP
JET FUSION 540 a 580

3D tiskárny HP Jet Fusion 540 a 580 zajistí přesný tisk dílů s jemnými a propracovanými detaily.  Vyrobí jednobarevné i plně barevné plastové díly z houževnatého, mechanicky a chemicky odolného materiálu PA 12.

Oproti vysoce produktivní 3D tiskárně HP 4200 probíhá celý proces přípravy materiálu, 3D tisku dílů a následné chlazení, odstraňování a recyklace nevyužitého materiálu v jednom zařízení. Od zadání do tisku po vyjmutí hotových dílů neuplyne ani den.

Dokážete vytvořit návrh, otestovat jej a znovu vyrobit více variant v řádu hodin. O nic se nestaráte. Obsluha zařízení je velmi jednoduchá a nevyžaduje hluboké technické znalosti.

3D tiskárna HP Jet Fusion 540 je pro uživatele, kteří nepotřebují plnobarevné díly a postačí jim plně funkční plastové díly v bílé barvě. 3D tiskárna HP Jet Fusion 580 naopak představuje revoluční aplikaci barvy vpečené do povrchu plastového výtisku a umožní tak naprosto nové využití 3D tisku ve vývoji a výrobě nových produktů a služeb.

Obě 3D tiskárny jsou vhodné pro designéry, konstruktéry a výrobce, kteří chtějí využít menší tiskovou plochu a možnosti, které poskytuje bílý nebo plnobarevný 3D tisk.

 

Detailní informace k 3D tiskárně HP Jet Fusion 540 (bílý tisk)

Stáhnout
PDF

Detailní informace k 3D tiskárně HP Jet Fusion 580 (barevný tisk)

Stáhnout
PDF

PŘÍKLADY
APLIKACÍ

Technologie 3D tisku Multi Jet Fusion umožňuje rychlé zavádění nových produktů do výroby. Na jednom zařízení vytvoříte několik variant prototypu, které byste na jiné tiskárně strávili tiskem jediného dílu. Navíc vyrobíte zcela funkční a mechanicky odolný výrobek a to buď v bílé, nebo barevné variantě.

Technologie firmy Hewlett Packard nahrazuje jiné aditivní technologie a taky konvenční výrobu plastových prototypů jako např. obrábění.

PODÍVEJTE SE, JAK 3D TISK HP JET FUSION VYUŽÍVAJÍ V ČESKÝCH I ZAHRANIČNÍCH FIRMÁCH

FOTOGALERIE

3D tiskárny HP Jet Fusion 540 a 580 vyrobí díly s jemnými a propracovanými detaily z termoplastu s optimálními mechanickými vlastnostmi.

CERTIFIKÁTY A
DALŠÍ INFORMACE

Hewlett Packard dbá na poskytování informací o zdravotní nezávadnosti technologie 3D tisku nebo technických a jiných vlastnostech vytištěných dílů. Pokud zde nenajdete to, co potřebujete, ozvěte se nám.

BIOKOMPATIBILITA STAVEBNÍCH MATERIÁLŮ A VYTIŠTĚNÝCH DÍLŮ

Prohlášení o biokompatibilitě materiálu CB PA 12

Stáhnout
PDF

Stavební materiály
3D tiskárny HP

Z hlediska další úspory nákladů je na poli 3D tisku revoluční novinkou HP Open Material Platform – pružný nástup nových materiálů a přirozená konkurence na trhu mezi více výrobci. Náklady na pořízení stavebních materiálů se budou postupně snižovat a zároveň zvyšovat jejich kvalita.

Stavební materiály pro 3D tiskárny HP Jet Fusion 540 a 580 

HP 3D High Reusability CB PA 12

Silný termoplast pro funkční prototypy a finální díly s vysokou hustotou a optimálními technickými vlastnostmi. Vynikající chemická odolnost. Je vhodný pro další povrchové úpravy.

Stáhnout
PDF
 

Postupně budou uvedeny další stavební materiály, které využívá 3D tiskárna HP Jet Fusion 4200 (PA11 a PA12 GB).

Software

Pokud chcete využít všech možností 3D tisku, potřebujete mít kvalitní 3D model. Dnešní softwarová řešení dokáží nejen 3D model vytvořit, upravit velikost a konvertovat do vhodného formátu, ale také jej topologicky optimalizovat a pokrýt barevnou texturou.

Před modelováním pro 3D tisk na technologii HP Multi Jet Fusion je dobré se obeznámit s několika základními pravidly a informacemi.

Pro tvorbu 3D modelů pro 3D tisk jsou vhodné všechny nejužívanější CAD softwary jako např. Solidworks, Siemens NX, Autodesk Inventor nebo Materialise Magics.

Pro nanesení textury pro barevný 3D tisk můžete využít software pro grafický design jako je např. Blender, ZBrush, Maya nebo 3DS Max od Autodesku. Jednoduché nanesení barvy na povrch 3D modelu také zvládne HP SmartStream 3D Build Manager - software pro přípravu tisku u 3D tiskáren HP Jet Fusion.

Pro dosažení co nejlepší kvality tisku spolu s rychlou výrobou a optimálními náklady je důležité efektivně vyskládat 3D modely do tiskové úlohy. Všechny nejvýznamnější 3D modelovací softwary dnes obsahují speciální pluginy či moduly pro 3D tisk na 3D tiskárnách HP Jet Fusion. Jde zejména o Microsoft 3D Builder, Autodesk Netfabb a již uvedený Siemens NX a Materialise Magics.

Základní úkony vyskládání 3D modelů do tiskové úlohy zvládá také výše zmiňovaný HP SmartStream 3D Build Manager.

FINANCOVÁNÍ NÁKUPU
NEBO PROVOZU

Nabízíme řešení pro financování technologií HP Multi Jet Fusion. Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINANCOVÁNÍ ADITIVNÍCH TECHNOLOGIÍ

DOTACE

Dotace na pořízení výrobních strojů a zařízení. Dotace na vybavení pro vývoj a testování produktů a výrobu prototypů. Zajistíme veškerý servis spojený s přípravou žádostí a její následnou administrací až do úplného proplacení dotace. Neplatíte nic předem, v případě pořízení HP Multi Jet Fusion vyřídíme dotaci zcela zdarma.

PRONÁJEM

Ve spolupráci s HP Financial Services a leasingovými partnery jsme připravili atraktivní nabídku na pořízení 3D tiskáren HP Multi Jet Fusion formou finančního a operativního leasingu. Přinášíme jedinečnou možnost úrokově výhodného financování přímo od výrobce HP na dobu 12 až 60 měsíců s možností předčasného ukončení.

ZVÝHODNĚNÉ ÚROČENÍ

Spolupracujeme s předními českými bankami při zajištění výhodného financování ze zdrojů EIB a záručních programů EIF na nákup 3D tiskáren HP.

MÁTE ZÁJEM O
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE?

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

Každá technologie práškového 3D tisku včetně HP Multi Jet Fusion vyžaduje jednoduché finální odstranění tenké vrstvy nezpečeného stavebního materiálu, který ulpí na povrchu dílu. Nejlépe toho docílíte otryskáním balotinou nebo jemnou směsí plastového prášku.

Na trhu je k dostání spousta ručních tryskacích zařízení (tzv. pískovaček) různých velikostí a v rozličných cenových relacích. Pokud najedete na sériovou výrobu plastových dílů je však ruční otryskání dílů velmi zdlouhavé a náročné na lidskou práci.

Nabízíme automatické tryskací zařízení české výroby, na jehož vývoji jsme se podíleli a které dokáže během několika minut odstranit přebytečný prášek z desítek až stovek dílů.

Po otryskání je možné nechat díl v původní barvě a pak jej dobarvit do požadovaného odstínu. Lepší kvality povrchu lze dosáhnout omíláním, voskováním nebo chemickou úpravou.

Finální výtisky lze dále upravovat vrtáním, lakováním, lepením nebo pokovováním jako kteréhokoliv jiné plastové díly.

Odborné semináře
a prezentace

Seminář: Představení unikátní technologie barevného 3D tisku HP

Přijďte se podívat na úplně nové možnosti využití 3D tisku v designu a výrobě bílých nebo barevných funkčních plastových dílů

Prezentace: Srovnání využití 3D tiskáren HP Jet Fusion řady 4000 a 500

V několika jednoduchých tabulkách najdete porovnání využití 3D tiskáren pro sériovou výrobu a rychlé prototypování.