Rychlá a výkonná
SLS technologie

3D TISKÁRNA FORMLABS FUSE 1+ 30W

SLS 3D printer Formlabs Fuse 1+ 30W for rapid prototyping and small-scale production
Formlabs Fuse 1+ 30W 3D printer in operation space

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

  • Cenově dostupná SLS 3D tiskárna pro rychlé prototypování s malou stavební komorou
  • Výkonný laser s optimalizovaným ovládáním pro rychlý tisk
  • Kompaktní tiskárna se snadným ovládáním
  • Tisk bez podpor
  • Optimální řešení pro prototypování a design
  • Efektivní pracovní proces od míchání stavebního materiálu, přes přípravu tisku až po vyjímání hotových výtisků
  • Tisk z více materiálů s odlišnými mechanickými vlastnostmi
  • Výkonný laser připravený pro materiály ve vývoji

VELMI RYCHLÉ PROTOTYPOVÁNÍ
A MALOSÉRIOVÁ VÝROBA

3D printer Formlabs Fuse 1+ 30W

SNADNÉ INTUITIVNÍ
OVLÁDÁNÍ

VÝKONNÝ LASER PRO
RYCHLEJŠÍ TISK

VYSOKÁ MÍRA OPĚTOVNÉHO
POUŽITÍ STAVEBNÍHO MATERIÁLU

KOMPAKTNÍ ZAŘÍZENÍ S MALÝMI
PROVOZNÍMI NÁROKY

110µm

TLOUŠŤKA TIŠTĚNÉ
VRSTVY

200µm

LASER SPOT
SIZE

30W

VÝKON LASERU

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA
FORMLABS FUSE 1+ 30W

Fuse 1+ 30W využívá pro spékání stavebního materiálu technologii SLS (Selective Laser Sintering). Je osazena výkonným 30W laserem, díky tomu dosahuje až dvojnásobné rychlosti 3D tisku v porovnání s Fuse 1. Přes vysoký výkon tisku si FUSE 1+ 30W zachovává všechny výhody předchůdce - tedy jednoduché a intuitivní ovládání, minimální produkci odpadu při 3D tisku, kompaktnost zařízení a různé možnost tisku z různých materiálů.

Technologie sestává ze samotné tiskárny Fuse 1+ 30W a jednotky Fuse Sift. Ve Fuse Sift je skladován stavební materiál a plní se ním přenosná stavební komora. Po ukončení tisku je ve Fuse Sift stavební komora chlazena. Po vychladnutí je z ní pak odebrán pomocí vestavěného vysavače nespotřebovaný materiál zpět do zásobníku a použije se pro další stavbu. Míchání a plnění materiálu probíhá automaticky podle uživatelsky nastavených parametrů.

3D tiskárna nabízí tiskovou komoru o rozměrech 165 x 165 x 300 mm a tisk ve vrstvách 110 µm. Tisk nevyžaduje stavbu podpor tištěného dílu.

Tiskárna nabízí velmi zajímavý poměr kvality tisku a pořizovací ceny technologie.

Technické údaje Formlabs Fuse 1+ 30W

a porovnání s Fuse 1 

Stáhnout
pdf

VYUŽITÍ 3D TISKÁRNY
FUSE 1+ 30W V PRAXI

3D tisk SLS technologií umožňuje opětovné využívání nespotřebovaného materiálu a výrobu s minimální produkcí odpadu. Tiskárna pro svůj provoz nevyžaduje spotřební materiál v podobně roztoků jako je tomu u jiných typů tiskáren. Tiskem se spotřebovává pouze stavební materiál (plastový prášek) a opotřebovává se laser, který prášek spéká.

Fuse 1+ 30W vyniká poměrem ceny a výkonu, který umožňuje využívat špičkové 3D prototypování širokému okruhu uživatelů. Zařízení nabízí velmi rychlý tisk prototypů i finálních dílů ve výrobě.

Fotogalerie

3D tiskárna Formlabs Fuse 1+ 30W je určena pro velmi rychlé prototypování a malosériovou výrobu plastových dílů

STAVEBNÍ MATERIÁLY
3D TISKÁRNY FORMLABS FUSE 1+ 30W

Pro tiskárnu jsou dispozici stavební materiály, které nabízí různé vlastnosti finálních dílů a pokrývají široké aplikační využití.

Nabídka materiálů se neustále vyvíjí a doplňuje o další materiály tak, abyste mohli tisknout díly s co nejvíce specifickými vlastnostmi. Díky výkonějšímu laseru, bude Fuse 1+ 30W schopna tisknout i z materiálů, které jsou teprve ve vývoji.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNU FORMLABS FUSE 1+ 30W 

Nylon PA 12

Materiál s vyváženými mechanickými vlastnostmi (odolnost a tvrdost). Je velmi vhodný pro tisk funkčních prototypů i finálních dílů.

 

Nylon PA 12 GF Powder

Materiál pro tisk velmi tuhých a teplotně odolných dílů díky sklu přimíchanému do plastové prášku. Určený pro výrobu tuhých funkčních prototypů nebo finálních dílů, kde jsou vysoké požadavky na tuhost a tepelnou stabilitu.

 

Nylon PA 11

Materiál pro tisku pružných a odolných dílů. Ideální pro díly, kde je vyžadována nízká křehkost, případně pružnost. Nejlepší materiál pro tisk dílů s velmi tenkými stěnami.

 

Nylon PA 11 CF Powder

Materiál pro tisku pevných, tuhých a lehkých dílů, které odolají opakovaným nárazům.

 

TPU 90A Powder

Houževnatý elastomer pro pružné výrobky. Může být v trvalém kontaktu s pokožkou.

 

Software

Pokud chcete využít všech možností 3D tisku, potřebujete mít kvalitní 3D model. Dnešní softwarová řešení dokáží nejen 3D model vytvořit, upravit velikost a konvertovat do vhodného formátu, ale také jej topologicky optimalizovat a pokrýt barevnou texturou.

Před modelováním pro 3D tisk na SLS technologii Formlabs doporučujeme přečíst si několik základních doporučení.

K vytvoření 3D modelu pro 3D tisk je možné využít různé softwary včetně nejčastěji používaných CAD software. Pokud s nějakým CAD programem pracujete, můžete ho bez problémů využívat při přípravě dat pro 3D tisk.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Nabízíme řešení pro financování technologií Formlabs. Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

Technologie práškového 3D tisku včetně Formlabs vyžaduje postprocesní úpravu výtisku. Vždy se jedná o jednoduché finální odstranění tenké vrstvy nespečeného stavebního materiálu z povrchu dílu. k tomu se nejčastěji využívá otryskání balotinou nebo jemnou směsí plastového prášku. Další úpravou může být například barvení nebo lakování.

Nabízíme funkční a z pohledu cena/výkon velice efektivní varianty postprocesních zařízení.

Načítám