Dostupná SLS
technologie 3D tisku

3D TISKÁRNA FORMLABS FUSE 1

SLS 3D tiskárna Formlabs Fuse 1 je určena pro prototypování a malosériovou výrobu plastových dílů
3D tiskárna Formlabs Fuse 1 pracuje v provozních prostorách

PŘEDNOSTI 3D TISKÁRNY

  • Snadné a intuitivní ovládání
  • Cenově dostupná SLS 3D tiskárna s malou stavební komorou
  • Tisk bez podpor
  • Optimální řešení pro prototypování a design
  • Zvládne i výrobu malých sérií
  • Efektivní pracovní proces od míchání stavebního materiálu, přes přípravu tisku až po vyjímání hotových výtisků
  • Výběr materiálů pro různé vlastnosti finálních dílů
  • Kompaktní zařízení s malými nároky na pracovní prostory

PROTOTYPOVÁNÍ
A MALOSÉRIOVÁ VÝROBA V JEDNOM

3D tiskárna Formlabs Fuse 1

KONZISTENTNÍ
VÝSTUPY TISKU

VYSOKÁ MÍRA OPĚTOVNÉHO
POUŽITÍ PRÁŠKU

UMOŽŇUJE NEPŘETRŽITÝ
PROVOZ

RYCHLÉ A JEDNODUCHÉ
NASTAVENÍ TISKU

30 – 50%

MÍRA OPĚTOVNÉHO
POUŽITÍ PRÁŠKU

110µm

TLOUŠŤKA JEDNÉ
VRSTVY

10mm/h

RYCHLOST TISK

VYZKOUŠEJTE SI VZOROVÝ VÝTISK
NA 3D TISKÁRNĚ

3D TISKÁRNA
FORMLABS FUSE 1

Fuse 1 je výkonná tiskárna s technologií SLS (Selective Laser Sintering), která využívá pro spékání materiálu přesný laserový paprsek. Fuse 1 je 3D tiskárna pro rychlý tisk kvalitních plastových dílů využívaných primárně při prototypování a designu nebo malosériové výrobě. Ovládání je velmi intuitivní a snadné díky přehledným ovládacím panelům a dobře zpracovanému software.

Technologie sestává ze samotné tiskárny Fuse 1 a jednotky Fuse Sift. Ve Fuse Sift je skladován stavební materiál a plní se ním přenosná stavební komora. Po ukončení tisku je ve Fuse Sift stavební komora chlazena. Po vychladnutí je z ní pak odebrán pomocí vestavěného vysavače nespotřebovaný materiál zpět do zásobníku a použije se pro další stavbu. Míchání a plnění materiálu probíhá automaticky podle uživatelsky nastavených parametrů.

3D tiskárna nabízí tiskovou komoru o rozměrech 165 x 165 x 300 mm a tisk ve vrstvách 110 µm. Tisk ve Fuse 1 probíhá bez podpor tištěného dílu.

Tiskárna nabízí velmi zajímavý poměr kvality tisku a pořizovací ceny technologie.

Představení technologie Formlabs Fuse 1 

Stáhnout
pdf

Technické údaje o Formlabs Fuse 1 

Stáhnout
pdf

VYUŽITÍ 3D TISKÁRNY
FUSE 1 V PRAXI

3D tisk SLS technologií umožňuje opětovné využívání nespotřebovaného materiálu a tudíž téměř bezodpadovou výrobu. Tiskárna pro svůj provoz nevyžaduje spotřební materiál v podobně roztoků jako je tomu u jiných typů tiskáren. Tiskem se spotřebovává pouze stavební materiál v podobě plastového prášku a opotřebovává se laser, který je prášek spéká.

Fuse 1 je velmi zajímavé řešení poměrem ceny a výkonu, který umožňuje využívat špičkové 3D prototypování širokému okruhu uživatelů. Zařízení nabízí rychlý tisk prototypů i funkčních dílů v malosériové výrobě.

Fotogalerie

3D tiskárna Formlabs Fuse 1 je určena pro rychlé prototypování a výrobu malých sérií

STAVEBNÍ MATERIÁLY
3D TISKÁRNY FORMLABS FUSE 1

Pro tiskárnu jsou dispozici stavební materiály, které vám nabízí různé vlastnosti finálních dílů a pokrývají široké aplikační využití.

Nabídka materiálů se neustále vyvíjí a doplňuje o další materiály tak, abyste mohli tisknout díly s co nejvíce specifickými vlastnostmi.

STAVEBNÍ MATERIÁLY PRO 3D TISKÁRNU FORMLABS FUSE 1 

Nylon PA 12

Materiál s vyváženými mechanickými vlastnostmi (odolnost a tvrdost). Je velmi vhodný pro tisk funkčních prototypů i finálních dílů.

 

Nylon 12 GF Powder

Materiál pro tisk velmi tuhých a teplotně odolných dílů díky sklu přimíchanému do plastové prášku. Určený pro výrobu tuhých funkčních prototypů nebo finálních dílů, kde jsou vysoké požadavky na tuhost a tepelnou stabilitu.

 

Nylon PA 11

Materiál pro tisku pružných a odolných dílů. Ideální pro díly, kde je vyžadována nízká křehkost, případně pružnost. Nejlepší materiál pro tisk dílů s velmi tenkými stěnami.

 

Software

Pokud chcete využít všech možností 3D tisku, potřebujete mít kvalitní 3D model. Dnešní softwarová řešení dokáží nejen 3D model vytvořit, upravit velikost a konvertovat do vhodného formátu, ale také jej topologicky optimalizovat a pokrýt barevnou texturou.

Před modelováním pro 3D tisk na SLS technologii Formlabs doporučujeme přečíst si několik základních doporučení.

K vytvoření 3D modelu pro 3D tisk je možné využít různé softwary včetně nejčastěji používaných CAD software. Pokud s nějakým CAD programem pracujete, můžete ho bez problémů využívat při přípravě dat pro 3D tisk.

FINANCOVÁNÍ PROVOZU
NEBO NÁKUPU

Nabízíme řešení pro financování technologií Formlabs. Máme zkušený finanční tým, který Vám doporučí financování vhodným finančním produktem, atraktivním dotačním programem, nebo jejich kombinací.

FINÁLNÍ ÚPRAVY
VÝTISKŮ

Technologie práškového 3D tisku včetně Formlabs vyžaduje postprocesní úpravu výtisku. Vždy se jedná o jednoduché finální odstranění tenké vrstvy nespečeného stavebního materiálu z povrchu dílu. k tomu se nejčastěji využívá otryskání balotinou nebo jemnou směsí plastového prášku. Další úpravou může být například barvení nebo lakování.


Nabízíme funkční a z pohledu cena/výkon velice efektivní varianty postprocesních zařízení.

Načítám