3D TISKÁRNA HP JET FUSION 5200

29. 9. 2018

HP Jet Fusion 5200 3D Printer - Right side view SMALL.jpg

Řešení pro digitální výrobu HP Jet Fusion 3D Printing Solution 5200 tvoří 3D tiskárna, výměnná stavěcí jednotka, ve které probíhá samotný 3D tisk a procesní zařízení. Pro vyšší produktivitu výroby funkčních dílů byla sestava doplněná o výměnné chladící jednotky. Spolu se specializovaným softwarem (HP 3D Process Control) pro plynulé řízení procesů k zajištění opakovatelné přesnosti, spolehlivosti a stability výroby představuje HP Jet Fusion 5200 řešení pro středně objemovou výrobu plastových dílů.

Plnění materiálu pro tisk probíhá automaticky v procesním zařízení. Stavěcí jednotku naplněnou materiálem následně zasunete do 3D tiskárny a zahájíte tisk. Po ukončení tisku nasadíte na stavěcí jednotku menší chladící jednotku, do níž se automaticky přesunou ještě horké vytištěné díly. Stavěcí jednotka je tak okamžitě připravena pro další výrobu dílů. Po vychlazení dílů se v procesní jednotce odstraní z chladící jednotky nespečený stavební materiál, který se použije pro novou stavbu.

Vedle HP 3D Process Control je stejně jako u ostatních zařízení HP Jet Fusion součástí řešení velmi intuitivní a výkonný software s nezbytnými nástroji pro přípravu dat a následnou výrobu dílů.

Celá technologie je založena na velmi přesném a zároveň rychlém nanášení stavebního materiálu a speciálních roztoků a následné interakci s teplotou. 3D tisk jedné vrstvy trvá 7,5 vteřiny bez ohledu na to, jak složitý díl tisknete. Stavební prostor o velikosti 380 x 284 x 380 mm vytisknete na HP Jet Fusion 5200 už za 9,5 hodiny.