Domů / 3D ateliér
3D ateliér

3D ATELIÉR

Znáte ten pocit, když vyrazíte k profesionálnímu fotografovi a necháte se zvěčnit? V ateliéru vznikne krásný dárek nebo hezká vzpomínka pokaždé s příjemným očekáváním výsledku. Nyní můžete vyzkoušet jiný, zcela nový rozměr těchto momentů v Centru 3D tisku 3Dees!

VÍTEJTE V 3D ATELIÉRU CENTRA 3D TISKU 3DEES!

Váš portrét si už nemusíte odnést pouze na papíře. Věrnou kopii vaší postavy či tváře můžeme nyní díky technologii 3D skenování a kvalitního plnobarevného 3D tisku přenést do podoby figurky, masky, busty nebo sošky.

PRODUKTY 3D ATELIÉRU - ORIGINÁLNÍ VÝROBKY Z 3D TISKÁRNY

3D figurka
Zastavte čas, pořiďte si vzpomínku! Na vaše děti, rodiče nebo sebe sama. Umožníme vám zachytit celou postavu a vyrobit zmenšeniny různých poměrů. Plnobarevná figurka je jedinečný dárek a potěší každého z vašich blízkých. Tisk 3D figurky můžete pořídit i ve formě dárkového poukazu, aby i ti, které chcete obdarovat, mohli vyzkoušet unikátní 3D skenování.

 

3D busta
Obdarujte šéfa nebo naopak ty nejlepší zaměstnance originální bustou. Dokonalá podobizna obličeje vynikne v interiéru domácnosti nebo přinese velmi osobní prvek do oficiálních prostor firmy či instituce. Busty v různých velikostech mohou mít na míru upravené podstavce s věnováním či logem firmy. 3D skenování zaměstnanců, či klientů může oživit vaši firemní akci a následně vyrobené busty mohou být jedinečnou vzpomínkou pro účastníky takové akce.

 

3D maska
Kopie obličeje v životní velikosti nebo zmenšená může být vytisknutá v bílé i plnobarevné verzi. Masku je možné také zarámovat. Nezarámovaná podobizna tváře v hezké úpravě jako originální dekorace interiéru zaujme stejně tak. Pořiďte dárkový certifikát a zprostředkujte tak zážitek z 3D skenování a originální předmět vyrobený technologií 3D tisku v Praze

 

3D soška
Hledáte originální reklamní nebo dárkový předmět? Virtuální postava, maskot firmy, nebo symbol vaší značky může díky plnobarevnému 3D tisku dostat svou zhmotněnou podobu. Na míru pro vás uděláme také sošky s podobiznou vaší tváře ve speciálním kostýmu a také třeba personalizované figurky na svatební dort.

 

JAK 3D ATELIÉR FUNGUJE

Na základě online nebo telefonického objednání si domluvíte termín návštěvy v Centru 3D tisku 3Dees. Na úvod nám představíte své představy a očekávání. Pak se upravíte a společně doladíme váš vzhled pro co nejkvalitnější 3D sken. Kvalita výstupů je při technologii 3D tisku vysoce závislá na kvalitě pořízeného 3D skenu.

NEŽ K NÁM PŘIJDETE

Připravovat se nijak zvlášť nemusíte, ale pro zajištění co nejlepšího 3D skenu bude dobré pamatovat na několik pravidel:

  • Vhodné oblečení na skenování je z barevných, vzorovaných a džínových materiálů; tmavě modrá, šedá nebo hnědá budou vypadat na vytisknuté figurce mnohem lépe než černá.
  • Vezměte sebou hřeben, lak či gel na vlasy – před samotným skenováním budete mít prostor na úpravu zevnějšku.
  • Ženám s dlouhými vlasy doporučujeme zvolit hladký účes v podobě drdolu nebo culíku.
  • Nezapomeňte na dobrou náladu, a pokud máte svůj oblíbený a charakteristický předmět v podobě tašky, kabelky nebo jakéhokoliv většího předmětu, můžete ho při skenování mít u sebe stejně tak jako vaše děti svou oblíbenou hračku.
  • 3D skener nepříznivě reaguje na lesklé nebo průsvitné materiály, proto se doporučuje skenovat obličej bez brýlí.
Výrobky z 3D tiskárny

PŘÍPRAVA PŘED SKENOVÁNÍM

Před samotným 3D skenováním si s vámi upřesníme představy o výsledné 3D figurce, bustě, masce nebo sošce. Domluvíme se na účelu vytisknutého modelu, přizpůsobíme jeho velikost, závěrečnou úpravu a také způsob balení. Poté budete mít dostatek času, abyste se připravili na samotné 3D skenování. Pokud navštívíte Centrum 3D tisku 3Dees s dětmi a čekání pro ně bude příliš dlouhé, mohou se zabavit v našem dětském koutku.

SKENOVÁNÍ

3D skenování v Centru 3D tisku 3Dees probíhá ve speciální místnosti, v níž máte dostatek soukromí. Pořízení použitelného 3D skenu zabere několik minut. Během této krátké chvíle zaznamenáme váš reálný vzhled, výraz i postoj. Před samotným skenováním vám také poradíme, jak se nejlépe postavit a případně upravit své oblečení. Technologie 3D skenování je zcela zdravotně nezávadná jak pro dospělé, tak pro děti i těhotné ženy.

3D TISK

Upravené modely tiskneme z práškového kompozitu na plnobarevné tiskárně průmyslové kvality. Výrobky z 3D tiskáren vznikají postupným nanášením vrstev materiálu. Dle velikosti výsledného modelu může tisk trvat i několik hodin. Pro odolnost modelu a usnadnění ošetřování je potřeba následně provést povrchovou úpravu. Vytisknutou figurku, masku nebo sošku si tedy neodnesete hned při první návštěvě ateliéru, ale vyberete si u nás formu doručení na vámi uvedenou adresu nebo osobní převzetí v Centru 3D tisku 3Dees.

PÉČE O VYTISKNUTÝ MODEL

O čistotu originálních výrobků z 3D tiskárny se nejlépe postaráte pomocí měkkého kartáčku, kterým je na sucho očistíte. Modely vytisknuté z práškového kompozitu nedávejte na přímé slunce a vyhýbejte se také místům s nadměrnou a dlouhodobou vlhkostí. Modely jsou křehké, a proto je raději ukládejte mimo dosah malých dětí.

 

ÚPRAVA POČÍTAČOVÉHO MODELU

Už jsme psali o nutnosti  mít k dispozici kvalitní 3D model ještě před samotným tiskem. Podmínkou pro bezchybný výsledek je profesionální úprava pořízeného 3D skenu. Model je v rukách zkušeného odborníka dále upraven do podoby, která je přijatelná pro příslušnou 3D tiskárnu. Teprve poté jsou podklady poslány k samotnému 3D tisku.

JAK SE TISKNE FIGURKA NA 3D TISKÁRNĚ

3D tiskárna PROJET 660Pro umí vytvořit plnobarevné objekty s vysokým rozlišením. 3D modely se tisknou z práškového kompozitu. Jeho odolnost se na závěr zlepší speciální povrchovou úpravou.

Výše balného a poštovného bude stanovena individuálně dle objednávky.

ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY

 

Jaké pózy mohu plánovat pro svou 3D figurku nebo sošku?

Libovolné, dle vašich představ. Ve stoje, v sedě, s větším předmětem jako kabelka nebo kniha, s oblíbeným plyšákem v náručí nebo ve dvojici s partnerem. Určitým omezením je 3D tisk tenkých částí, které mají tendenci se lámat. A proto doporučujeme při skenování svázat dlouhé rozevláté vlasy a prsty na rukou držet u sebe.

 

Nemůže mi skenování ublížit?

Naše 3D skenery jsou naprosto zdravotně nezávadné. Neprodukují žádné záření a nepracují s laserem. Proto jsou zařazeny mezi zcela běžně používané přístroje v medicíně a souvisejících oborech.

 

Mohu zaslat svůj vlastní obrázek nebo 3D sken?

Vysokou kvalitu zhotoveného výrobku z 3D tiskárny vám můžeme garantovat pouze při námi pořízeném 3D skenu a následném zpracování 3D modelu. Nebráníme se individuální dohodě, pokud vlastníte profesionálně pořízené záznamy.  Není možné zhotovit figurku pouze na základě fotografie!

 

Je pořízený 3D záznam zabezpečený před zneužitím?

Všechny naše 3D skeny a modely jsou uchovávány a jsou dostupné pouze pro vaše pozdější využití. V žádném případě je neposkytujeme třetím stranám.

 

Z čeho je model vyroben?

Náplní 3D tiskárny je specifický práškový kompozit, který je probarvený tiskovým inkoustem a při tisku scelený speciálním lepidlem. Pro zajištění komfortních užitkových vlastností vytištěný model dále povrchově upravujeme.

 

Jaký je povrch vytištěného modelu na dotek?

Na dotek je povrch sošek, bust a figurek příjemný s jemným rastrem. Povrchové úpravy děláme různé, od použité úpravy se odvíjí míra hladkosti výrobku. U všech úprav dojde k uzavření pórů, to znamená, že na vašem výrobku nezůstanou otisky prstů.

 

Jak zacházet s vytištěnými 3D modely?

Pečujte o svoji figurku, bustu nebo sošku jako o originál obrazu. Při jeho umístění se vyhýbejte přímému slunci, kontaktu s vodou a dlouhodobé nadměrné vlhkosti. Jinak barevnou stálost výtisku dlouhodobě zajistí speciální povrchová úprava.

 

Jak dlouho budu čekat na vytištěný 3D výrobek?

Proces úpravy naskenovaného modelu a zejména samotný technologický proces 3D tisku na zakázku je časově náročný. Dodací lhůta se pohybuje od 2 do 4 týdnů.

 

Je možné doobjednat si 3D tisk dalších modelů?

Samozřejmě. Cena za další kusy je navíc nižší, protože již platíte jenom za samotný tisk bez 3D skenování a úprav v počítači. U dalších výtisků je nicméně také možné upravit velikost.

 

Vlastníkem značky 3Dees je Naviga 4

www.naviga4.cz

nav

Prodej 3D tiskáren zajišťuje Imanica s.r.o.

www.imanica.cz

imanica.cz

Náš projekt designových krytů protéz

www.art4leg.com

3dt

Partnerem projektu je portál 3D-tisk

www.3D-tisk.cz

3dt

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.