Nabízíme zakázkový 3D tisk a služby s ním spojené

 • Zajistíme 3D modelování
 • Vytvoříme digitální modely pomocí 3D skenerů.
 • Poradíme nejlepší a cenově nejpřijatelnější technologii 3D tisku.
 • Poradíme, jaký zvolit materiál.
 • Vytiskneme jeden prototyp, ale i stovky funkčních dílů.
 • Na jednom místě poskytneme komplexní služby vývoje produktu – od designu až po funkční prototyp.
 • Pokud se rozhodnete pro vlastní technologii, poradíme nejen, jakou 3D tiskárnu vybrat, ale také z čeho ji zafinancovat.

POŽADAVKY NA 3D TISK

CO JE 3D TISK?

3D tisk je aditivní proces, při kterém se z elektronických dat vytváří fyzický model způsobem postupného vrstvení materiálu – plastu, práškového kompozitu, fotopolymeru apod.

Nejznámější a nejrozšířenější technologií 3D tisku je FDM (fused deposition modelling), kdy se na sebe kladou tenké vrstvy nataveného plastu. Spolu se samotným objektem se tisknou i takzvané „podpory“, které umožňují tisk tvarově složitých objektů. Podpory se následně odstraňují ručně a nebo se vyplavují ve speciální lázni.

Další známé technologie 3D tisku jsou SLS (selective laser sintering), SLA (stereolitografie) a v poslední době také MJF (multijet fusion).

Potřebujete poradit?

Monika Drunecká

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel: +420 601 583 269

POŽADAVKY NA 3D TISK - CO OD VÁS POTŘEBUJEME

 1. Mějte připravený konkrétní 3D model. Z něj vychází, na čem a z čeho budeme tisknout a jaká bude cena 3D tisku. Ideálními formáty 3D modelu jsou .stl, .obj, .step, .iges, .3mf.
 2. Pokud jej nemáte, projděte si databáze volně stažitelných 3D modelů (např. Thingiverse nebo GrabCad) a pošlete nám odkaz na model, který se vašemu požadavku blíží nejvíce.
 3. Jestliže není 3D model volně ke stažení, pošlete sérii obrázků předmětu vyfocených z různých úhlů s přiloženým měřítkem. 3D model pomůžeme získat 3D skenováním reálného objektu nebo 3D modelováním.
 4. Neexistuje univerzální odpověď na cenu 3D tisku. Každý objekt má svá specifika, vyžaduje jinou technologii 3D tisku a jiný materiál. Rádi vám poradíme.
 5. Čím jste konkrétnější ve svých požadavcích, tím lépe a rychleji jsme schopni pomoci. Děkujeme.

Máte jiný speciální požadavek?

kontaktujte nás

NAPSAT ZPRÁVU