Domů / 3D tisk
3D tisk na zakázku

CO JE 3D TISK

Chcete vyrobit předmět se složitými tvary, který nejde zhotovit jinak? Nebo potřebujete vytvořit zmenšenou či zvětšenou kopii výrobku nebo modelu? Poradíme vám, jak model upravit, jaký materiál použít, jak dosáhnout nejlepších vlastností, kde ušetřit a jak využít 3D tisk ve vašem výrobním procesu.

3D tisk je aditivní proces, při kterém se z elektronických dat vytváří fyzický model způsobem postupného vrstvení materiálu – plastu, práškového kompozitu, fotopolymeru apod. V našem Centru 3D tisku používáme průmyslové 3D tiskárny s technologiemi Fused Deposition Modeling (FDM), PolyJet a ColorJetPrinting (CJP). Klientům však nabízíme i další technologie.

PRO 3D TISK JE NUTNÉ SPLNIT NÁSLEDUJÍCÍ PODMÍNKY:

  • Je potřeba mít připravený konkrétní 3D model. Z něj vychází, na čem a z čeho se bude tisknout a jaká bude cena tisku. Ideálními formáty 3D modelu jsou .stl, .obj, .step, .iges, .3mf.
  • Pokud jej nemáte, projděte si databáze volně stažitelných 3D modelů (např. Thingiverse nebo GrabCad) a pošlete nám odkaz na model, který se vašemu požadavku blíží nejvíce.
  • Nemáte-li 3D model a nenašli jste jej volně ke stažení, pošlete sérii obrázků předmětu vyfocených z různých úhlů s přiloženým měřítkem. 3D model pomůžeme poté získat 3D skenováním reálného objektu nebo 3D modelováním.
  • Neexistuje univerzální odpověď na cenu 3D tisku. Každý objekt má svá specifika a vyžaduje jinou technologii 3D tisku a jiný materiál. Rádi vám poradíme.
  • Čím jste konkrétnější ve svých požadavcích, tím lépe a rychleji jsme schopni pomoci. Děkujeme.
>

PROČ JE 3D TISK UNIKÁTNÍ

S pomocí 3D tisku lze vytvářet náročné tvary a konstrukce, jež by nebylo možné zhotovit žádným jiným způsobem. 3D tisk je vhodný pro kusovou a malosériovou výrobu. Je využíván pro výrobu funkčních prototypů, designových modelů a přípravků v průmyslu. 3D tiskárny jsou stále rozšířenější a cena 3D tisku je zajímavá pro profesionální i hobby uživatele.

3D TISK NA ZAKÁZKU PRAHA

Prostory Centra 3D tisku 3Dees najdete na ul. U Pekařky 484/1A v Praze. 3Dees není jen místem pro 3D tisk v Praze, ale také místem pro pořádání workshopů a vzdělávacích akcí podporujících 3D tisk. V případě zájmu o 3D tisk na zakázku vám rádi osobně ukážeme naše průmyslové 3D tiskárny a seznámíme vás s dostupnými materiály.

Pro tisk 3D modelů využíváme práškový kompozit, různé termoplasty např. ABS, ASA či nylon a fotopolymery. Každý z těchto materiálů je vhodný pro jiný typ 3D tiskárny. Materiály pro 3D tisk jsou také dostupné za různé ceny. S výběrem konkrétního materiálu vám rádi pomůžeme. Zajišťujeme 3D tisk na zakázku.

 

NAŠE PROFESIONÁLNÍ 3D TISKÁRNY a SKENERY

FORTUS 360 mc

3D tiskárna FORTUS 360 mcPrůmyslová FDM tiskárna je vhodná pro tisk funkčních prototypů a koncových produktů pro malosériovou výrobu. Tiskne z materiálů ABS-M30, ASA a Nylon12 o tloušťce vrstvy od 0,127mm do 0,330mm. Modely se tisknou s vymývatelnými podporami. Je zajištěna geometrická přesnost a vysoká kvalita povrchu. Modely mají bezkonkurenční mechanickou, tepelnou a chemickou stálost a mohou být použity jako funkční součástky. Lze zhotovit předměty o velikosti až 355 x 254 x 254 mm, nebo větší získané následným lepením. 3D tiskárna zajišťuje kvalitní tisk 3D výrobků za příznivou cenu.

Stratasys OBJET30 Pro

3D tiskárna Stratasys OBJET30 ProVysoce přesný tisk 3D modelů s malou stopou tiskové struktury. Technologie PolyJet nabízí řadu různých materiálů, včetně transparentního. Nejvyšší úroveň rozlišení umožňuje vytvářet hladké povrchy, malé pohyblivé součásti a tenké stěny. Objet30 Pro je ideální pro výrobu prototypů spotřebního zboží, elektroniky a nástrojů ve zdravotnictví. Rozměry stavebního prostoru tiskárny jsou: 294 x 192 x 148,6 mm. Tloušťka vrstvy je u materiálu VeroClear 16 mikronů a u ostatních materiálů 28 mikronů.

3D Systems PROJET 660Pro

3D tiskárna 3D Systems PROJET 660Pro Technologie Color Jet Printing umožňuje jako jedna z mála 3D tisk plnobarevných modelů s obrazovou texturou. Tiskne z práškového kompozitu s rozlišením 600x540 DPI. Stavební prostor je o velikosti 254 x 381 x 203 mm. Je vhodná pro tisk architektonických a designérských modelů, výrobu nefunkčních prototypů, modelů ve zdravotnictví a pro tisk figurek lidí. Tloušťka vrstvy je 0,1 mm. Výhodou je rychlost tisku až 28 mm/h.

KVALITA 3D TISKU

Kvalita tisku závisí na tvorbě počítačového 3D modelu, ale klíčová je kvalita samotné 3D tiskárny. Vytiskneme složité a odolné modely pro průmyslové použití i jednoduché prvky pro technické nadšence a domácí kutily. Stačí se na nás obrátit a rádi vám poradíme.

výrobek z 3D tiskárny

ARTEC

3D skener ARTECV Centru 3D tisku 3Dees pracujeme s mobilní skenovací technikou ARTEC, která snímá geometrii povrchu s přesností určení bodů až na 0,05 mm a jako jedna z mála má schopnost snímat i barvy a texturu. Ve výsledku tak můžeme mít v počítači přesnou kopii reálného předmětu. 3D skenery ARTEC EVA a SPIDER jsou ideální jak pro rychlé a přesné 3D skenování větších objektů jako jsou lidské postavy a nábytek, tak pro reverzní inženýrství, produktový design, řízení jakosti a sériovou výrobu. Více zde.

 

 

 

 

 

 

U NÁS ZAKOUPÍTE 3D TISKÁRNY ZORTRAX

3D tiskárna Zortrax M200Vítěz v prestižní kategorii 3D Hub Plug ꞌnꞌ Play 2016 stolní tiskárna Zortrax M200 je vhodná pro architektonická a designová studia. Ve 3Dees na ní tiskneme z rozmanitého množství originálních materiálů Z-Filament různých barev nebo jiných neznačkových materiálů. Tiskne s tloušťkou vrstvy 90 - 400 mikronů na stavebním prostoru 200 x 200 x 180 mm. Zortrax M200 si u nás můžete také zakoupit.

 

PORADÍME VÁM S PRŮMYSLOVÝM ŘEŠENÍM 3D TISKU HP MULTI JET FUSION

3D tiskárna Zortrax M200Sesterská společnost 3Dees Industries se stala partnerem společnosti Hewlett Packard a spolu s ní uvádí na český trh novou technologii 3D tisku HP Multi Jet Fusion Open Platform. Jde o jedinou technologii 3D tisku, která je schopna ekonomicky vstoupit do sériové výroby plastových dílů. Představuje nový způsob, jak prototypovat a vyrábět funkční díly vysoké kvality, avšak desetkrát rychleji a při polovičních nákladech v porovnání s doposud známými nejproduktivnější technologiemi. Výtisky mají vysokou tvarovou a rozměrovou přesnost a odolnost. Bližší informace naleznete na stránkách zde.

 

>

JAK VYUŽÍVAT 3D TISK - VZDĚLÁVACÍ KURZ PRO TISK 3D MODELŮ

3D tisk zjednodušuje, zlevňuje a zkracuje výrobní proces v mnoha odvětvích průmyslu, stává se nezastupitelnou technologií ve zdravotnictví a rozšiřuje možnosti tvorby v kreativním businessu. Máte-li zájem se o 3D tisku dozvědět více a vyzkoušet si jej v praxi, navštivte náš unikátní kurz 3D TISK pro inovaci výroby.

Vlastníkem značky 3Dees je Naviga 4

www.naviga4.cz

nav

Prodej 3D tiskáren zajišťuje Imanica s.r.o.

www.imanica.cz

imanica.cz

Náš projekt designových krytů protéz

www.art4leg.com

3dt

Partnerem projektu je portál 3D-tisk

www.3D-tisk.cz

3dt

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.