Domů / 3D skenování
3D skenování

CO JE 3D SKENOVÁNÍ

Znáte rychlejší způsob získání počítačového 3D modelu než je 3D skenování? Potřebujete plnobarevný model do počítačové vizualizace? Nebo podle předlohy vyrobit přesnou kopii součástky? To vše vám umožní technologie 3D skenování. Podívejte se, co všechno lze optikou skeneru zaznamenat!

Skenování dokumentů či fotografií na skenerech, které jsou buď samostatným přístrojem nebo součástí každé lepší multifunkční tiskárny, je dnes úplně běžnou činností nejen při kancelářské práci, ale také v domácnostech. 3D skenování je v podstatě velmi podobné, jenže zachycuje objekty trojrozměrně. Využívá k tomu 3D skenerů, které jsou buď statické nebo přenosné. 3D skenerem můžeme snímat člověka, předměty různých velikostí, tvarů a barev a získáváme data pro další úpravu v počítači.

K ČEMU SLOUŽÍ

3D skenování slouží k vytvoření počítačového 3D modelu. Rychle pořízený a dnes už i velmi přesný 3D model získaný skenováním lze využít k digitálnímu uchování různých předmětů. 3D model může sloužit k výrobě duplikátu pomocí profesionální 3D tiskárny nebo frézovaní na CNC přístrojích nebo jako podklad k inovacím a vylepšování produktů. Data také mohou sloužit k archivaci informací, jako například v archeologických průzkumech a vědecké činnosti nebo také k využití ve filmovém průmyslu.

NAŠE TECHNOLOGIE A JEJÍ VYUŽITÍ

Centru 3D tisku 3Dees pracujeme s mobilní skenovací technikou ARTEC, která snímá geometrii povrchu s přesností určení bodů až na 0,05 mm a jako jedna z mála má schopnost snímat i barvy a texturu. Ve výsledku tak můžeme mít v počítači přesnou kopii reálného předmětu.

ARTEC EVA

3D skener ARTEC EVA Ideální pro rychlé a přesné skenování větších objektů jako jsou lidské postavy a nábytek. Zachycuje objekty ve vysokém 3D rozlišení 0,5mm s přesností určení bodů na 0,1 mm. Zachytí až 16 snímků za sekundu. Ty jsou snímány v reálném čase, což je důležité zejména pro vytváření speciálních efektů při lékařském a biomechanickém výzkumu. 

ARTEC SPIDER

3D skener ARTEC SPIDER3D skener navržen speciálně pro uživatele CAD je ideální pro reverzní inženýrství, produktový design, řízení jakosti a sériovou výrobu. Při přesném skenování menších objektů a součástek pracuje s 3D rozlišením 0,1 mm při přesnosti určení bodů na 0,05 mm.

JAK PROBÍHÁ SAMOTNÉ 3D SKENOVÁNÍ?

Pro vaši představu doporučujeme zhlédnutí následujícího videa o 3D skenování předmětů a níže o 3D skenování osob. Přiblíží vám proces 3D skenování lépe než pouhý popis.

CO VŠECHNO LZE SKENOVAT

Skenovat můžeme objekty od velikosti mince, až po osobní automobil či sochy. Naše technika je přenosná a jsme schopni operovat přímo v terénu. Pro kvalitu 3D skenu je rozhodující charakter povrchu a zajištění nehybnosti předmětu. Používáme různé pomocné techniky a materiály pro zajištění vysoké kvality pořízených dat ze skenování. Rádi vám zodpovíme všechny dotazy a společně nalezneme řešení, jak naskenovat jakýkoliv předmět v co nejlepší kvalitě.

 

JAK SE NA SAMOTNÉ SKENOVÁNÍ PŘIPRAVIT

Není nutná speciální příprava, pokud budete chtít skenovat předmět či objekt, stačí ho přinést do Centra 3D tisku 3Dees, případně si pozvat naše specialisty 3D skenování na místo, kde chcete proces uskutečnit. V případě skenování postav platí v podstatě totéž, co při návštěvě fotografa. S tím rozdílem, že pro skutečně bezchybnou kvalitu 3D skenu a následně tisku se nedoporučují lesklé, průhledné a čistě černé materiály (oděvy, brýle) a objemné účesy. 3D skenování je zdravotně nezávadné. Více o 3D skenování postav naleznete zde zde »

Vlastníkem značky 3Dees je Naviga 4

www.naviga4.cz

nav

Prodej 3D tiskáren zajišťuje Imanica s.r.o.

www.imanica.cz

imanica.cz

Náš projekt designových krytů protéz

www.art4leg.com

3dt

Partnerem projektu je portál 3D-tisk

www.3D-tisk.cz

3dt

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.