PERSONALIZOVANÉ VÝROBKY Z 3D TISKÁRNY

3. 10. 2017

foto1.jpg

3D tisk nemusí být pouze pro technické účely. Nabízí se i pro širokou veřejnost.

 

3D figurka, busta nebo obličej

Můžete si například pořídit vzpomínku na vaše děti, rodiče nebo sebe sama. Lze zachytit celou postavu a vyrobit zmenšeniny různých poměrů. Plnobarevná figurka je dárek, který potěší každého z vašich blízkých. Můžete si nechat vytisknout 3D figurku a vyzkoušet unikátní 3D skenování

Obdarujte svého šéfa, který odchází do zahraničí, figurkami členů jeho týmu. Dokonalá podobizna obličeje přinese velmi osobní prvek do oficiálních prostor firmy či instituce. Busty v různých velikostech mohou mít na míru upravené podstavce s věnováním či logem firmy. 

Nebo se zaměřte jen na kopii obličeje jak zmenšené, tak v životní velikosti v bílé i plnobarevné verzi. Masku je možné také zarámovat. Nezarámovaná podobizna tváře v hezké úpravě jako originální dekorace interiéru zaujme stejně tak. Vyzkoušejte 3D skenování a nechte si zhotovit originální předmět vyrobený technologií 3D tisku v Praze.

 

3D maskot

Pokud hledáte originální reklamní nebo dárkový předmět, pomůžeme vytvořit maskota firmy nebo symbol vaší značky, který může díky plnobarevnému 3D tisku dostat svou zhmotněnou podobu.

 

JAK TO CELÉ FUNGUJE

Na základě emailového nebo telefonického objednání si domluvíte termín návštěvy ve 3Dees. Na úvod nám představíte své představy a očekávání. Pak se upravíte a společně doladíme váš vzhled pro co nejkvalitnější 3D sken. Kvalita výstupů je při technologii 3D tisku vysoce závislá na kvalitě pořízeného 3D skenu.ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY

Jaké pózy mohu plánovat pro svou 3D figurku nebo sošku?
Libovolné, dle vašich představ. Ve stoje, v sedě, s větším předmětem jako kabelka nebo kniha, s oblíbeným plyšákem v náručí nebo ve dvojici s partnerem. Určitým omezením je 3D tisk tenkých částí, které mají tendenci se lámat. A proto doporučujeme při skenování svázat dlouhé rozevláté vlasy a prsty na rukou držet u sebe.

Nemůže mi skenování ublížit?
Naše 3D skenery jsou naprosto zdravotně nezávadné. Neprodukují žádné záření a nepracují s laserem. Proto jsou zařazeny mezi zcela běžně používané přístroje v medicíně a souvisejících oborech.

Mohu zaslat svůj vlastní obrázek nebo 3D sken?
Vysokou kvalitu zhotoveného výrobku z 3D tiskárny vám můžeme garantovat pouze při námi pořízeném 3D skenu a následném zpracování 3D modelu. Nebráníme se individuální dohodě, pokud vlastníte profesionálně pořízené záznamy. Není možné zhotovit figurku pouze na základě fotografie!

Je pořízený 3D záznam zabezpečený před zneužitím?
Všechny naše 3D skeny a modely jsou uchovávány a jsou dostupné pouze pro vaše pozdější využití. V žádném případě je neposkytujeme třetím stranám.

Z čeho je model vyroben?
Náplní 3D tiskárny je specifický práškový kompozit, který je probarvený tiskovým inkoustem a při tisku scelený speciálním lepidlem. Pro zajištění komfortních užitkových vlastností vytištěný model dále povrchově upravujeme.

Jaký je povrch vytištěného modelu na dotek?
Na dotek je povrch sošek, bust a figurek příjemný s jemným rastrem. Povrchové úpravy děláme různé, od použité úpravy se odvíjí míra hladkosti výrobku. U všech úprav dojde k uzavření pórů, to znamená, že na vašem výrobku nezůstanou otisky prstů.

Jak zacházet s vytištěnými 3D modely?
Pečujte o svoji figurku, bustu nebo sošku jako o originál obrazu. Při jeho umístění se vyhýbejte přímému slunci, kontaktu s vodou a dlouhodobé nadměrné vlhkosti. Jinak barevnou stálost výtisku dlouhodobě zajistí speciální povrchová úprava.

Jak dlouho budu čekat na vytištěný 3D výrobek?
Proces úpravy naskenovaného modelu a zejména samotný technologický proces 3D tisku na zakázku je časově náročný. Dodací lhůtu si musíte ověřit. Záleži na dostupnosti plnobarevné 3D tiskárny.

Je možné doobjednat si 3D tisk dalších modelů?
Samozřejmě. Cena za další kusy je navíc nižší, protože již platíte jenom za samotný tisk bez 3D skenování a úprav v počítači. U dalších výtisků je nicméně také možné upravit velikost.