Domů / Naše práce / Náš projekt Art4leg získal prestižní ocenění A' Design Award

Náš projekt Art4leg získal prestižní ocenění A' Design Award

Prestižní zlatou cenu A' Design Award získal český projekt Art4leg za kryt protézy z 3D tiskárny v kategorii „Kybernetika, protetika a bio-inženýrství“. Art4leg byl členy mezinárodní poroty A' Design Award vybrán za vítěze z mnoha nominovaných prací v této kategorii.

Art4leg vytváří designové kryty protéz plně přizpůsobené potřebám každého uživatele. Originální design a sofistikovaná funkcionalita krytu umožňují rozšířit protetické pomůcky o zcela nový rozměr. Autoři projektu chtějí ukázat, že kryty Art4leg mohou posílit sebevědomí těch, kteří přišli o nohu a usnadnit jim komunikaci s okolním světem. „Je to něco, čím se rád pochlubím“ říká Roman Bernat, hokejista, který přišel při autonehodě o nohu a stal se nedílnou součástí tvůrčího týmu od samého začátku. Lenka Šamšulová dodává: „O Art4leg jsem se dozvěděla díky Romanovi. Šla jsem do toho taky. Líbilo se mi, že jsem mohla ovlivnit, jak má kryt vypadat. Chtěla jsem, aby lidi řekli: Jé, ta má super nohu. Povedlo se.“  Tomáš Vacek, hlavní designér Art4leg říká: “Kryt protézy Art4leg má anatomický tvar lidské končetiny. Jedinečný tvar a povrch krytu vždy vystihuje charakter a životní styl osobnosti, pro kterou byl navržen.“ 

Výroba probíhá tak, že se pomocí 3D skenování získává anatomický tvar zdravé párové končetiny. Kryty protéz Art4leg jsou vyrobené z odolného termoplastu na průmyslové 3D tiskárně. Kryt je k samotné protéze připojen unikátním způsobem pomocí silných magnetů. Magnety drží spolu přední a zadní panel krytu a zároveň umožňují jednoduché sejmutí krytu z protézy. První prototyp krytu Art4leg můžete také vidět na právě probíhající výstavě Člověk v náhradách v Národním technickém muzeu.

A' Design Award & Competition je jednou z největších mezinárodních soutěží designu. Je organizována pro veškeré oblasti a zaměření designu. Každý rok jsou oceňovány projekty zacílené na inovaci, technologii a kreativitu. Přihlášené práce jsou anonymně hodnoceny odbornou porotou složenou ze zkušených akademiků, předních představitelů odborného tisku a uznávaných profesionálů. A' Design Award má za cíl představit nejlepší projekty v oblasti designu, nových konceptů a produktů z více než 200 zemí, a tím o nich zvyšovat obecné povědomí. Zlatá cena A' Design Award je prestižní ocenění, které získávají pouze nejlepší 3 % přihlášených projektů. Nominované práce z kybernetiky jsou hodnoceny dle předem stanovených hodnotících kritérií s cílem poukázat na ten nejlepší design v dané kategorii ve světovém měřítku.

Další informace k soutěži a k projektu naleznete na: https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=52226

www.art4leg.com

 

Bližší informace vám poskytne:

Martina Kollerová

projektová manažerka Art4leg

+420 603 796 248

Vlastníkem značky 3Dees je Naviga 4

www.naviga4.cz

nav

Prodej 3D tiskáren zajišťuje Imanica s.r.o.

www.imanica.cz

imanica.cz

Náš projekt designových krytů protéz

www.art4leg.com

3dt

Partnerem projektu je portál 3D-tisk

www.3D-tisk.cz

3dt

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.