Domů / Přidat model pro tisk
3D tisk vlastních modelů

CO JE 3D LAB

Potřebujete vytvořit 3D model, digitalizovat objekt, produkt nebo součástku, vytisknout model výrobku či obalu, zhotovit funkční prototyp nebo vytvořit unikátní design? Přijďte za námi do Centra 3D tisku 3Dees na individuální konzultaci, nebo přes online rozhraní nahrajte soubor a my vám poradíme jak zhmotnit vaše nápady.

 

KONZULTACE V 3DEES

Individuální konzultace s designéry 3Dees a se specialisty na 3D tisk využijte, pokud:

  • chcete urychlit proces vývoje nových výrobků nebo dosáhnout snížení nákladů na vývoj
  • potřebujete funkční prototypy plastových částí se srovnatelnými mechanickými vlastnostmi, jakých se dosahuje u klasických výrobních technologií
  • tvoříte unikátní design produktů, který nelze zhotovit jinou technologií
  • chcete urychlit návrh designu obalů
  • vám chybí technická dokumentace ke stávající součástce nebo výrobku (reverzní inženýrství)
  • modernizujete průmyslové nástroje
  • máte v plánu vytvořit jedinečné marketingové předměty nebo potřebujete modely vašich výrobků k marketingovým účelům či produkci audiovizuálních děl

Osobní konzultaci je lepší sjednat předem na konkrétní termín, abychom vám mohli věnovat dostatek času. Upřednostňujeme schůzky v Centru 3D tisku 3Dees, kde vám můžeme ukázat vzorky materiálů a příklady vytištěných funkčních prototypů i designových modelů.

DOPORUČENÉ TECHNOLOGIE

FUSED DEPOSITION MODELING - FDM:

Průmyslová FDM tiskárna: Stratasys Fortus 360mc

3D tiskárna FDM Stratasys Fortus 360mc3D tiskárna výrobní řady vhodná pro tisk funkčních prototypů a koncových produktů pro malosériovou výrobu. Při tisku používá podpory, které se rozpustí ve vodní lázni. Tak je možno tisknout i tvarově velmi složité objekty, se zachováním celkové kvality povrchu.

Rozměry stavebního prostoru: 355 x 254 x 254 mm
Materiály: ABS M30, ASA, FDM NYLON 12
Obecná přesnost: 0,127 mm nebo 0,0015 mm/mm
Tloušťka vrstvy: 0,178 mm a 0,254 mm

Stolní FDM tiskárna: Zortrax M200

3D tiskárna Zortrax M200Velmi přesná stolní tiskárna s uživatelsky přátelským software Z-Suite vhodná pro architektonická a designová studia. V Centru 3D tisku 3Dees na tomto zařízení tiskneme z rozmanitého množství originálních tiskových materiálů Z-Filament různých barev. V kategorii stolních tiskáren se vyjímá nejen přesností tisku a odolností modelů, ale také nadstandardní velikostí stavebního prostoru. Zortrax M200 si u nás můžete také zakoupit.

Rozměry stavebního prostoru: 200 x 200 x 180 mm
Materiály: Z-ABS,Z-Ultrat,Z-Hips,Z-Glass,Z-PETG,Z-PCABS
Tloušťka vrstvy: 90 - 400 mikronů

POLYJET

Průmyslová PolyJet tiskárna: Stratasys Objet30 

3D tiskárna PolyJet Stratasys Objet30Zařízení vhodné pro 3D tisk vysoce přesných modelů s malou stopou tiskové struktury. Díky technologii PolyJet nabízí řadu různých materiálů, včetně čirého. Nejvyšší úroveň rozlišení umožňuje vytvářet hladké povrchy, malé pohyblivé součásti a tenké stěny. Objet30 Pro je ideálním zařízením pro výrobu prototypů spotřebního zboží, elektroniky a nástrojů ve zdravotnictví.

Rozměry stavebního prostoru: 294 x 192 x 148,6 mm
Pevné neprůhledné materiály: VeroWhite, VeroGrey, VeroBlue, VeroBlack
Pevný průhledný materiál:  VeroClear
Flexibilní materiál:   Durus
Tloušťka vrstvy:  28 mikronů, u VeroClear 16 mikronů

COLOR JET PRINTING - CJP:

Průmyslová CJP tiskárna: 3D Systems Projet 660Pro

3D tiskárna CJP 3D Sysystems Projet 660ProTechnologie CJP umožňuje jako jedna z mála tisk plnobarevných modelů s obrazovou texturou. Tiskne z vysoce výkonného práškového kompozitu s rozlišením 600x540 DPI. Stavební prostor o velikosti 254 x 381 x 203 mm činí zařízení vhodným pro tisk architektonických a designérských modelů, výrobu nefunkčních prototypů, modelů ve zdravotnictví i pro tisk figurek lidí. Tloušťka vrstvy 0,1 mm zaručuje vysoký detail i u modelů malých rozměrů. Výhodou je rychlost tisku až 28mm/h.

Rozměry stavebního prostoru: 254 x 381 x 203 mm
Tloušťka vrstvy: 0,1mm
Materiál:  VisiJet PXL – kompozitní prášek vytvrzovaný epoxidem

NABÍDKA MATERIÁLŮ PRO 3D TISK

materiál pro 3D tiskABS-M30 je profesionální materiál pro tisk funkčních prototypů s vlastnostmi jako výrobky vstřikované do forem. Je až o 70% pevnější než standardní ABS a modely mají hladší povrch. Umožňuje velmi vysokou přesnost 3D tisku.

materiál pro 3D tiskASA je termoplast podobný ABS. Díky své mechanické pevnosti a odolnosti vůči UV záření je vynikající volbou pro výrobu funkčních prototypů a koncových dílů. Právě vylepšená odolnost vůči UV záření činí tento materiál obzvlášť vhodným pro použití v exteriéru. Perfektní barevná stálost předurčuje tento materiál pro výrobu koncových dílů.

materiál pro 3D tiskNylon12 je materiál vyznačující se velkou ohebností a houževnatostí. Je vhodný pro prototypy a výrobky vyžadující vysokou odolnost proti únavě materiálu a chemikáliím, např. v automobilovém či leteckém průmyslu.

Vero je materiál z řady fotopolymerů pro vysoce přesný tisk. Tiskneme jak z čirého, po rozleštění průhledného VeroClear, tak i barevného VeroGrey atd. Uplatnění najde všude tam, kde je potřeba přesný a detailní 3D tisk s co nejmenší tiskovou stopou. Tento materiál je možno tisknout s tloušťkou vrstvy až 16 mikronů.

materiál pro 3D tiskVisiJet PXL  je práškový kompozit, který umožňuje tisk plnobarevných CMYK modelů. Modely po impregnaci dosahují velmi dobré pevnosti. Je vhodný pro výrobu prototypů obalů, architektonických modelů, 3D map, 3D figurek a jedinečných propagačních předmětů.

materiál pro 3D tiskZ-ABS je velmi odolný a zdravotně nezávadný termoplast. Umožňuje cenově příznivý tisk vzorků, modelů pro koncepční design výrobků a maket k vystavení. Výhodou je možnost různých barevných provedení modelů.

materiál pro 3D tiskZ-ULTRAT je univerzální materiál ideální pro prototypování s funkcemi podobnými výrobkům vyrobeným technologií vstřikování. Předměty z materiálu Z-ULTRAT jsou pevné, odolné a jsou vhodné pro mechanický či chemický postprocessing i pro testování před zahájením sériové výroby. 

PŘIDAT MODEL PRO 3D TISK

Nahrajte váš vlastní 3D model:

  • zkontrolujeme, zda model vyhovuje pro 3D tisk, případně doporučíme jeho úpravu
  • zpracujeme cenovou kalkulaci 3D tisku v provedení, které si navolíte
  • dle potřeby doporučíme úpravu modelu s cílem optimalizace kvality a ceny tisku
Přihlásit se
Pokud jste naším zákazníkem, přihlaste se, prosím, pomocí Vašeho e-mailu a hesla:
     
Zapamatovat si přihlášení Nový účet
Zapomenuté heslo

VYTVOŘIT MODEL PRO 3D TISK

Vytvořte si vlastní 3D model a my vám zajistíme 3D tisk na zakázku. Nemáte zatím zkušenosti s tvorbou 3D modelů? Zkuste některou z následujících uživatelsky jednoduchých aplikací, které nevyžadují předchozí zkušenosti s 3D modelováním.

Autodesk 123D

Autodesk 123D je skupina volných 3D aplikací, propojených v cloudu. Jsou navrženy tak, aby uživatelé na iPadu, Macu a PC mohli tvořit a zasílat své modely k 3D tisku bez rozvinutých dovedností s 3D modelováním nebo komplexních znalostí CAD.

SketchUp

Děti, fandové, prostě všichni se shodují, že SketchUp Make je nejjednodušší a nejzábavnější 3D kreslící nástroj na světě. SketchUp je intuitivní, zábavní a zcela zdarma dostupný pro každého.

Meshmixer

Jedinečný nástroj pro 3D tvarování. Tvarujte, mixujte, vyřezávejte, razítkujte nebo vybarvujte své vlastní 3D návrhy, nebo začnete s některými z více než 10.000 modelů v galerii.

Skimlab

Skimlab je 3D modelovací nástroj pro každého, pro usnadnění a urychlení virtuálního modelování. Je dostupný zdarma, intuitivní a pracuje přímo ve vašem prohlížeči. Nevyžaduje instalaci, pouze vhodný prohlížeč (Chrome).

3DTin

3DTin byl první 3D modelovací nástroj, který běží v prohlížeči, modelování v něm je snadné a intuitivní. Je dostupný zdarma a nevyžaduje žádné zkušenosti v 3D designu. Vše, co potřebujete, je vůle a představivost k prozkoumání 3D světa.

Rhino3D

Rhinoceros je oblíbený software pro modelování prostorových objektů. Je často využíván v designu a architektuře. Můžete si zdarma vyzkoušet 90-denní verzi.

Vlastníkem značky 3Dees je Naviga 4

www.naviga4.cz

nav

Prodej 3D tiskáren zajišťuje Imanica s.r.o.

www.imanica.cz

imanica.cz

Náš projekt designových krytů protéz

www.art4leg.com

3dt

Partnerem projektu je portál 3D-tisk

www.3D-tisk.cz

3dt

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.